Facebook Google+ Twitter

Rosjanie przemaszerują przez Warszawę w koszulkach z sierpem i młotem?

Hanna Gronkiewicz-Waltz uważa, że nie ma przeciwwskazań, aby rosyjscy kibice przeszli po Warszawie w koszulkach z sierpem i młotem. "Polskie prawo zabrania promowania symboli totalitarnych" - przypomina wiceprezes PiS, Mariusz Kamiński.

31 maja rosyjski minister portu Federacji Rosyjskiej Witalij Mutko zaapelował do Polaków, aby nie prowokowali rosyjskich kibiców, ponieważ konsekwencje tego mogą być trudne do przewidzenia. Nie chodzi tutaj bynajmniej o wypowiedzenie nam wojny, ale o zorganizowanie 12 czerwca dużej manifestacji w Warszawie. Tego dnia Rosjanie będą świętować "Dzień Rosji". Dodatkowego smaczku dodaje fakt, iż 12 czerwca odbędzie się grupowy mecz na EURO 2012 pomiędzy Polską i Rosją.

Rosyjscy kibice chcą przemaszerować przez Warszawę w koszulkach z "sierpem i młotem". W taki sposób chcą zaprotestować przeciwko antyrosyjskim nastrojom podgrzewanym w Polsce. Prezydent Warszawy nie widzi w tym niczego złego, o ile zasięg tej akcji ograniczy się do samej stolicy Polski.

Co innego uważa Mariusz Kamiński z PiS. Polityk opozycyjnej partii przypomina, że Rosjanie będą manifestować w Polsce i muszą dostosować się do polskiego prawa.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

córcia
  • córcia
  • 03.06.2012 13:26

już sobie wyobrażam jakby niektóre srodowiska u nas piały i biły łbem o mur gdyby naszym kibicom w portugalii czy gdzie indziej na wielkich imprezach sportowych zabroniono cieszyc sie z święta narodowego machać chorągiewkami spiewać i wiwatować...pewnie gospodarzy wyzwali by od szowinistów i tych najgorszych...

Komentarz został ukrytyrozwiń
didi
  • didi
  • 02.06.2012 19:35

Chorążewicz tobie się podoba akcja z maszerowaniem z sierpem i młotem tak? pewnie chętnie byś dołączył. ale to do cholery symbol zakazany!!!! Może Niemcy ze swastykami przyjadą? co myślisz?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ptaszynski
  • ptaszynski
  • 02.06.2012 12:15

to jest swieto sportu i świętowanie kibiców i pokazanie radosci jest oczywiste ...a politycy podrzegacze i dziennikarze siejacy nienawiść wara od tego swieta!!!a u nas już się podpala atmosfere...

Komentarz został ukrytyrozwiń
ala
  • ala
  • 02.06.2012 12:10

to podgrzewanie atmosfery przez niektóre media i srodowiska w polsce jest straszne.. ile w tym nienawiści!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ADIMA
  • ADIMA
  • 02.06.2012 09:15

RUSCY NIECH ŚWIĘTUJĄ U SIEBIE U NAS MAJĄ SIĘ ZACHOWYWAĆ......TO TYLE

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędruś
  • jędruś
  • 01.06.2012 17:27

a co w tym dziwnego ze beda świetować??? bo dla mnie nic ...to normalna rzecz na swiecie... tylko u nas dziwolągi sie dziwią....

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 01.06.2012 13:23

co to za media co podsycaja zdarzenia i dziennikarze taki np. warzecha pisze same pierdoły i jemu podobni!!!jakis dziwny polski nacjonalizm....

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
  • 1grajek
  • 01.06.2012 11:39

Rosjanie z całym szacunkiem, mogą organizować przemarsze u siebie w ojczyźnie , a w Polsce mogą chodzić po chodnikach zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce , a jakie będą mieli założone koszulki to tylko ich sprawa nas to nie dotyczy te czasy słusznie minęły i teraz nas mogą tylko śmieszyć lub bawić i tyle . My musimy godnie i życzliwie przyjąć gości z Rosji , żeby zapamiętali naszą gościnność i chcieli wrócić i zwiedzać nasz kraj tylko bez Armii Radzieckiej . Jeżeli goście będą się zachowywali niezgodnie z obowiązującym prawem to powinni być karani według polskiego prawa i tyle .

Komentarz został ukrytyrozwiń
ser
  • ser
  • 01.06.2012 10:36

ja pójde w rocznice urodzin hitlera ze znaczkiem ss