Facebook Google+ Twitter

Rosjanie przeprosili za błędne cytowanie Radosława Sikorskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-09 21:09

Rosyjska agencja prasowa Interfax przeprosiła za niepoprawne zacytowanie słów szefa polskiego MSZ.

Chodzi o depeszę z 5 listopada, w której była podana nie odpowiadająca prawdzie wypowiedź Radosława Sikorskiego w waszyngtońskim Centrum Badań Strategicznych i Międzynarodowych.

Agencja prasowa Interfax poinformowała, że w swojej depeszy umieściła omyłkowo cytat, gdzie minister Sikorski miał powiedzieć, że Polska chciałaby rozmieszczenia amerykańskich wojsk "jako tarczy przeciwko rosyjskiej agresji". Agencja Interfax poinformowała , że dany cytat nie odpowiada rzeczywistości, przeprosiła za błąd, który nie był zamierzony, a - jak napisano- " wynikał z niepoprawnej pracy reportera".

Tymczasem komentatorzy zwracają uwagę, że moskiewskie media natychmiast nagłośniły cytat przypisany ministrowi Sikorskiemu. Natomiast dużym wyczuciem tematu wykazał się rosyjski MSZ.

Minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow nie chciał na gorąco komentować domniemanej wypowiedzi ministra Sikorskiego, mówiąc, że zna szefa polskiej dyplomacji, który zawsze robił na nim wrażenie człowieka "mającego doświadczenie i rozumiejącego procesy zachodzące w Europie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.