Facebook Google+ Twitter

Rosjanie spożywali mięso sprzed 36 lat

Funkcjonariusze departamentu gospodarczego MSW zatrzymali ciężarówkę przewożącą do Rosji 22 tony mięsa. Jak poinformował portal GZT.ru, miejscem jego pochodzenia była Ameryka Łacińska.

Według milicji, mrożonki o wartości 2 mln rubli były nabywane w takich krajach jak USA, Brazylia, Kanada i Argentyna, gdzie drogą morską bezpośrednio trafiały do Odessy, po czym przetransportowywane do obwodu biełgorodzkiego, graniczącego z Ukrainą. Po zeskładowaniu trafiały do różnych regionów Rosji. Chcąc ukryć rzeczywistą datę i miejsce pochodzenia mięsa, zaopatrywano je w sfałszowane dokumenty.

Generalny dyrektor Instytutu Żywienia Wiktor Tuteljan uważa, że przechowywane od 1974 roku mięso wcale nie musi być szkodliwe: "Jeżeli przez cały ten okres czasu nie zostało rozmrożone i warunki jego przechowywania były właściwe, to wcale nie musi się okazać szkodliwe".

MSW przypuszcza, że mięso trafiało na rosyjski rynek od kilku lat. Zatrzymano już cztery osoby, pochodzenia ukraińskiego i rosyjskiego, zamieszane w sprawę.

http://www.tvn24.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.