Facebook Google+ Twitter

Rosjanie stracili kontakt z własnymi satelitami

Rosjanie utracili kontakt ze swoimi satelitami. Przyczyną awarii jest przerwanie kabla łącznościowego. Awaria nie ma wpływu na systemy wojskowe.

 / Fot. U.S. Air Force/Public DomainJak podaje serwis wp.pl w skutek przerwania kabla łącznościowego w Moskwie, Rosja utraciła kontakt ze swoimi cywilnymi sztucznymi satelitami i z rosyjskim segmentem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Rosyjscy eksperci widzą astronautów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, mogą z nimi rozmawiać, ale ich komendy nie przechodzą do rosyjskiej stacji. Rosja m.in. utraciła kontakt z satelitami badającymi zasoby naturalne Kanopus-W i Resurs-DK oraz meteorologicznym Elektro-Ł.

Jak poinformowała agencja RIA-Nowosti cytując agencję Interfax, rosyjskie anonimowy ekspert podał przyczynę utraty łączności satelitami. Prawdopodobnie podczas prac drogowych został przerwany kabel elektryczny zasilający systemy łączności z satelitami.

Awaria nie ma wpływu na systemy wojskowe. Naprawa kabla na pewno potrwa 48 godzin.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Dzisiaj i inne polskie portale o tym piszą. Swoją drogą to lekka kompromitacja, że taka poważna placówka nie ma jakiegoś awaryjnego zasilania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Andrzeju, dziękuje za pozytywny komentarz i ocenę moje artykułu. Pozdrawiam, Mateusz

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Pan Mateusz - ja z depeszy zacytowałem tylko rzecznika agencji kosmicznej. Ogólnie Reuters podaje również informacje z tzw. nieujawnionego źródła o braku łączności z satelitami. Z drugiej strony brak łączności a kontrola nad nimi może też rodzic pewne niejasności w interpretacji. Może to słowny wybieg? Zresztą jak to w Rosji, ciężko będzie zweryfikowac fakty :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Arturze, przed napisaniem mojego artykułu przeczytałem cały artykuł zawarty w serwisie, który podałem jako link źródłowy. Sprawdziłem, że informacja o utracie łączności z satelitami pojawiła też innych stronach informacyjnych. Teraz sam się zastanawiam po tych Pana słowach, kto ma racje. Której agencji wierzyć?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Pan Mateusz - to co innego, przy okazji wszedłem na stronę agencji Reuters'a i podając z nią: - szef służby prasowej rosyjskiej Agencji Kosmicznej Aleksiej Kuzniecow powiedział,” …że incydent nie spowodował utraty kontroli nad satelitami oraz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej” - wierzyc, czy nie wierzyc :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam za pomyłkę, w artykule chodziło o agencję RIA-Nowosti, a nie agencję Interfax. W serwisie źródłowym wyczytałem, że agencja RIA-Nowosti podała informację cytując słowa agencji Interfax.
Jeszcze raz bardzo przepraszam za pomyłkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na stronie interfaxu nie ma takich sensacyjnych informacji. Podają że stacja kosmiczna działa normalnie, na temat satelitów nie doszukałem się wzmianki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pół żartem: czyli nie jest to zbyt wpływowa awaria.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.