Facebook Google+ Twitter

Rosjanie szpiegowali uczestników szczytu G20? Kreml zaprzecza

Delegaci szczytu G20, który odbył się miesiąc temu w Rosji mieli być szpiegowani przez Moskwę - twierdzą włoskie i brytyjskie media.

 / Fot. Coyau/CC - BY - SA 3.0Delegaci szczytu mieli otrzymać pendrive'y ze złośliwym oprogramowaniem i ładowarki, dzięki którym Rosjanie rzekomo mogli szpiegować telefony komórkowe uczestników.

Komisja Europejska twierdzi, że nie ma dowodów na to, że opisywana przez media sytuacja miała miejsce. Zaprzecza też rzecznik Kremla. Dawid Pieskow powiedział, że są to "bardzo śmiałe próby odwrócenia uwagi od realnych problemów" - czytamy w serwisie Gazeta.pl.

Brytyjski "The Telegraph" cytuje z kolei rzecznika premiera Camerona. "Premier nie otrzymał urządzenia, gdyż, jak myślę, były to prezenty dla delegatów szczytu, nie liderów" - mówił cytowany przez Wprost.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Przyjmijmy jako pewnik, że wszędzie na świecie służby specjalne i wywiadowcze maja za cel zbieranie informacji o potencjalnych przeciwnikach. W tym świecie jedyną zasadą jest brak zasad. To jasne jak lipcowe słońce. Rosja na pewno nie przegapiła okazji, by "wgryźć" się do dobrych źródeł informacji. Tak samo robi CIA, M5 itp....Standard, niestety

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proponuję wprowadzić ustawowy nakaz nagrywania i wyświetlania w internecie wszystkiego co czynią Politycy i inne osoby występujące w imieniu narodów itp. Jednocześnie proponuję uznać za nieważne wszelkie umowy, które zawarto w tajemnicy przed osobami, których dotyczyły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.