Facebook Google+ Twitter

Rosjanie szykują się do przykręcenia kurka na ropociągu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-29 14:06

Londyński dziennik „Daily Telegraph" alarmuje, ze Rosja może zemścić się na Polsce i Niemczech za ich stanowisko wobec wojny w Gruzji. Tymczasem Kreml ostrzega Unię Europejską, aby nie wprowadzała żadnych sankcji, gdyż sama wyjdzie na tym znacznie gorzej, niż Rosja.

„Daily Telegraph" pisze na pierwszej stronie, że Rosja może zredukować dostawy ropy rurociągiem „Przyjaźń". Według krążących po Moskwie pogłosek, dyrektorzy koncernów energetycznych otrzymali od Kremla polecenie, aby nie opuszczali miasta w czasie weekendu. Podobno Łukoil wydał równiez takie wewnętrzne zażądzenie swoim pracownikom.

Według tych domysłów, Polska i Niemcy mogłyby już w poniedziałek paść ofiarą energetycznego odwetu Kremla za ich postawę wobec konfliktu w Gruzji i wysłanie okrętów wojennych na Morze Czarne.

Brytyjskie media przywołują też wypowiedzi Władimira Putina dla telewizji CNN. Według rosyjskiego premiera, wywołanie atmosfery zimnowojennej było na rękę amerykańskim Republikanom. Partia ta chce bowiem poprawić szanse Johna McCaina w jesiennych wyborach prezydenckich w USA. Putin argumentował, że cały konflikt gruziński był częścią amerykańskiego planu, gdyż to Amerykanie wyszkolili i uzbroili Gruzinów. Bez tej pomocy Gruzja nie zaatakowałaby Osetii Południowej - przekonywał rosyjski premier.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.