Facebook Google+ Twitter

Rosjanie testowali tajemniczą rakietę. Wystartowała z kosmodromu w Plesiecku i rozbiła się

Ministerstwo do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej potwierdziło medialne doniesienia o katastrofie "tajemniczej rakiety", którą wystrzelono dzisiaj z kosmodromu w Plesiecku. Oficjalnie nie podano zbyt wiele informacji.

 / Fot. By NASA/Bill Ingalls [Public domain], via Wikimedia CommonsMedia na świecie już od wielu godzin donoszą o katastrofie "tajemniczej rakiety", co miało mieć miejsce 22 kwietnia w północno-zachodnim regionie Archangielska. Ministerstwo do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej przyznaje, że odnotowano niepowodzenie w dziedzinie lotów kosmicznych. Mówi się o eksperymentalnej rakiecie, chociaż równie prawdopodobne jest, że rozbił się pocisk rakietowy.

Urzędnicy Ministerstwa oznajmili, że rakieta - czy może pocisk - została wystrzelona w dniu dzisiejszym z kosmodromu w Plesiecku. To najważniejszy punkt na rosyjskiej mapie infrastruktury, w której rozwijane są projekty podboju kosmosu. Jest miejscem startów bezzałogowych rakiet i wysyłania satelitów najróżniejszego przeznaczenia, oraz służy w wykorzystaniu pocisków balistycznych.

Plakat propagandowy złotej ery sowieckiego podboju kosmosu: 'Sława zdobywcom wszechświata'. http://montessorimuddle.org/tag/propaganda/ / Fot. unknownWystrzelony dzisiaj obiekt rozbił się po pokonaniu dystansu około 10 km. Katastrofa nastąpiła zatem już w pierwszej początkowej fazie lotu. Rakieta spadła w okolicy wioski Zabołotje w obwodzie archangielskim. Źródło cytowane przez rosyjską agencję TASS podaje, że była to "eksperymentalna rakieta na paliwo stałe, przenosząca sprzęt pomiarowy", która po starcie zboczyła z obranej trajektorii.

Przedstawiciele Strategicznych Wojsk Rakietowych FR, którzy odpowiadają za rosyjskie balistyczne pociski międzykontynentalne, stwierdzili wstępnie, że nie posiadają żadnej informacji o zdarzeniu. Zaś Moskiewski Instytut Techniki Cieplnej oznajmił, że nie wiedzą o jakimkolwiek starcie w Plesiecku, jaki mógł zostać przeprowadzony w czasie ostatnich 24 godzin.

Ministerstwo do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych powiadomiło, że jakiekolwiek paliwo i elementy rozbitej rakiety, nie stanowią zagrożenia dla środowiska. Oficjalnie mówi się, że wystrzelony obiekt o masie blisko 10 ton, nie wynosił w przestrzeń kosmiczną jakiegokolwiek ładunku lub nietypowej aparatury. Nie odnotowano żadnych eksplozji, ani pożaru. Rosjanie deklarują, że górny stopień rakiety był tylko "pustym pojemnikiem ze sprzętem pomiarowym."

Podstawowe informacje dla turystów. http://www.mycity-military.com/slika.php?slika=143695_64789552_KOSMODROM-PLESECK.jpg / Fot. plesetzk.ruŹródło w przemyśle zbrojeniowym na które powołuje się agencja TASS, poinformowało, iż nieudany start był dziełem projektantów rosyjskiej firmy przemysłu obronnego.źródła: Radio Wolna Europa
Sputnik News
TASS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To chyba jakieś anonimowe współautorstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Tu zaszła zmiana w scenach mojego widzenia" - szkoda. To taka zaszyfrowana wiadomość do Autora:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Informacja przygnębiająca, brak szczegółowych danych charakterystyczny dla kraju. A wybrany przez Pana plakat świetny. W kategorii: propaganda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Radzieckie agitki i tym podobna posteryzacja modelowego ustroju państwa, znakomicie oddają ducha wolności słowa oraz obiektywnie i rzetelnie przedstawianych informacji o których każdy obywatel swojego kraju ma prawo wiedzieć. Oczywiście, dzisiejsza FR nadal postępuje w otwartej przestrzeni medialnej w specyficzny sposób, dyktowany poprawnością (kostycznością) polityczną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plakat propagandowy, ale świetny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.