Facebook Google+ Twitter

Rosjanie udostępnią akta śledztwa smoleńskiego. Nie wszystkie?

Prokurator Generalny, Andrzej Seremet zapowiedział, że Polska otrzyma pełny dostęp do akt śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Jest to efekt rozmów z prokuratorem generalnym Federacji Rosyjskiej, Jurijem Czajką. Okazuje się jednak, że polscy śledczy mogą mieć problem z uzyskaniem od Rosjan informacji na temat stanu lotniska Siewiernyj z 10 kwietnia.

Andrzej Seremet i Jurij Czajka / Fot. PAP/Jacek TurczykNa wspólnej konferencji z Czajką, Seremet powiedział, że otrzymał zapewnienie, że Polska otrzyma pełny dostęp do akt. "Rzeczpospolita" dotarła do informacji, że polscy śledczy przedstawili Rosjanom wykaz dokumentów, do których chcieliby mieć wgląd. Szczególnie chodzi tutaj o stan lotniska Siewiernyj w dniu katastrofy, jego status, informacje o urządzeniach, które pracowały 10 kwietnia. Rosjanie mieli zasugerować, że dostęp do tych danych może być niemożliwy z powodu strategicznego znaczenia lotniska i klauzuli tajności.

Dziennik donosi również, że rosyjscy prokuratorzy zgodzili się,w nocy z 10 na 11 kwietnia, na udział polskich prokuratorów we wszystkich przesłuchaniach śledztwa smoleńskiego. Nasi śledczy mieli zdecydować się jednak tylko na kilka z nich. W przesłuchaniach na miejscu katastrofy wzięło udział trzech z siedmiu polskich prokuratorów - twierdzi gazeta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pani Ewelino zapewne by tak było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

mnie taki art. nasza redakcja umieściłaby w przeglądzie prasy a nie w wydarzeniach

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 08.12.2010 10:22

Pan "normalny"mocno się zdenerwował.Widocznie on i jemu podobni mają ku temu powody.To właśnie ich UB-ecja ścigała,aresztowała,biła,groziła gwałtem ich siostrom i matkom.To ich ojcowie byli wyrzucani z pracy a oni sami ze szkoły za to,że nie chcieli kapować na własna rodzinę.To są prawdziwi patrioci i Polacy,którzy przechodzili gehennę przesłuchań,co tygodniowych rewizji,poniżania i ciągłej inwigilacji ze strony UB-eckich szpicli.Mają pełne prawo do plucia na demokratycznie wybrany rząd Rzeczypospolitej,bo właśnie po to poświęcili życie swoje i swoich najbliższych.To oni,nie ja.Co ja mogę o tym wszystkim wiedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
normalny
  • normalny
  • 08.12.2010 09:04

Redaktorze Rafale Gdak, w wyrazie pana twarzy, profilu i wzroku skierowanym ku górze dostrzegam wielkość Lenina.
Obecny rząd pod przywództwem Donalda Tuska od Rosjan może dostać co najwyżej banany, o ile dostarczy w ramach barteru - węgiel.
10 kwietnia 2010 roku zginął prezydent R. P. i dziesiątki patriotów. To już nie jest nawet kpina, szyderstwo, to zwykłe s... nie upomnieć się o wszystko. O wszystkie dowody, poszanowanie godności ofiar i NARODU POLSKIEGO. Banda sprzedawczyków rządzi Polską.
Oby jak najwięcej na temat postkomunistów i katów z bezpieki ukazało się na stronach WikiLeaks. Nadzieja, że niebawem pojawi się podobny portal w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łaskawcy. I love Russia ;) Chwała naszym prokuratorom :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.