Facebook Google+ Twitter

Rosjanie umyli wrak Tu-154. Zacierają dowody?

W Polsce rocznica katastrofy smoleńskiej, a Rosjanie przygotowując się do przyjazdu polskich gości na miejsce katastrofy, umyli wrak samolotu. Pokazali naszym dziennikarzom jego wygląd i miejsce spoczynku. Byli przekonani, że spotkają się z wdzięcznością za stan wraku. Tymczasem zbierają gromy.

Sonda

Pomysł Rosjan:

 / Fot. PAP/SERGEI CHIRIKOVRosjanie biorąc pod uwagę zarzuty o złym traktowaniu wraku polskiego samolotu, postanowili nagle zmienić oblicze. Na dzień drugiej rocznicy katastrofy samolotu w lesie smoleńskim, umyto i wypucowano na błysk szczątki tego, co jeszcze zostało po zniszczeniach.

Patrząc poważnym okiem na wrak Tu-154M, przed obchodami drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej - jak pokazują nasze zdjęcia z obchodów – widać dobrze, że przed świętem został starannie umyty. Zdaniem ekspertów, w trakcie czyszczenia szczątków i elementów samolotu, mogło dojść do zatarcia ważnych dla śledztwa dowodów. "Nawet skrawek kurzu czy błota może być poszlaką" - przyznał w TVN24, prawnik i polityk SLD, Ryszard Kalisz.

Według Ryszarda Kalisza – stało się bardzo źle dla dalszych badań i potrzeb dowodowych. Ale, co począć, jeśli Rosjanie mają to we krwi, że na wypadek ważnej wizyty delegacji zagranicznej, robią dokładne porządki. Rosjanie mają w swojej mentalności - mówił dzisiaj w programie TVN24 "Twarzą w twarz", poseł Kalisz.

Podobne zdanie ma w tej sprawie, były szef ABW Bogdan Święczkowski. W jego opinii mycie wraku samolotu może uniemożliwić zdobycie potrzebnych ewentualnych dowodów w kolejnych badaniach. Na łamach "Naszego Dziennika" mówi, że można domniemywać, iż działania Rosjan miały na celu "zdezawuowanie ewentualnych wyników badań w przyszłości".

Jego zdaniem wrak samolotu to materiał dowodowy, który nie powinien być nikomu udostępniony. Jeżeli dowód nie został przebadany, nie mogą podchodzić do niego osoby postronne. Ktoś przecież mógłby coś podrzucić lub coś zabrać. Zawsze wtedy strona rosyjska będzie mogła powiedzieć, że coś zostało podrzucone lub zabrane i że to nie była ich wina. Bogdan Święczkowski, prokurator w stanie spoczynku, ocenia, że "wrak jest niezbędnym dowodem do ustalenia przyczyn katastrofy".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

apisto
 • apisto
 • 14.04.2012 16:38

Kutas twój Nick wiele już o tobie mówi.
To niesamowite, że niektóre osoby zdają sobie sprawę z podłości swej natury. Z drugiej strony daję ci wielki plus za nazwanie samego siebie „kutas.

Komentarz został ukrytyrozwiń
didi
 • didi
 • 12.04.2012 09:33

levy idź klęknij przed tuskiem, tak jak on to robi przed putinem!

levy czy rodzice nie uczyli Cie co to patriotyzm? co to duma narodowa? nie zaszczepili w Tobie odrobiny miłości do własnego kraju?

levy skąd w Tobie tyle nienawiści????????????

i zanim wyzwiesz mnie od pisowców, zastanów się chwilę nad moimi pytaniami (na odpowiedź nie liczę, bo to zbyt dużo jak na ciebie, ale po prostu się zastanów...choć chwilę...)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cyber Killer
 • Cyber Killer
 • 12.04.2012 08:41

Nie myją - źle, umyją - też źle... Widać fanom PiSu nie potrzeba żadnego pretekstu żeby opluwać Rosjan.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widocznie strona rosyjska już dawno zakończyła badania nad wrakiem TU-154M i teraz celowo umyła wrak samolotu nie dla ładnego wyglądu, lecz zatarcia jakichkolwiek resztek śladów...

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 11.04.2012 22:56

Ojej! Zdrapane czerwone krwinki mogły posłużyć jako relikwia w sekcie Jarka, zawsze dziewicy.
Kuriozum. Powinni go teraz przerobić na żyletki i przesłać w darze do pocięcia się "Rejtanom" smoleńskiej zdrady.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 11.04.2012 22:41

Pocałunek :przyjażni" barbarzyńców...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A więc wychodzi na to, ze to druga opcja i nie zamach, tylko porwanie. Wszystko jasne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A nie pisałem wcześniej?! No, teraz to już wykręcili dobry numer.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ryszard B
 • ryszard B
 • 11.04.2012 21:22

takie wspaniałe relikwie poszły do kanału

Komentarz został ukrytyrozwiń
ryszard B
 • ryszard B
 • 11.04.2012 21:20

takie wspaniałe relikwie poszły do kanału.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.