Facebook Google+ Twitter

Rosjanie wciąż nie wycofali się z Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-18 23:07

Mimo obietnic i zapowiedzi, Rosjanie wciąż nie wycofali się z Gruzji - donoszą wysłannicy Polskiego Radia na Kaukaz.

Rosyjscy żołnierze nadal okupują miasto Gori i blokują dojazd od strony Tbilisi. Wysłannicy Polskiego Radia zostali zatrzymani przez rosyjskie czołgi 10 kilometrów przed Gori.

Według informacji gruzińskiego MSW, Rosjanie niszczą bazę wojskową w Senaki i blokują dojazd do miasta. Kolumna rosyjskich czołgów zniszczyła też kilka aut gruzińskiej policji, która próbowała ustawić blokadę na trasie do Tbilisi. Rosyjskie helikoptery miały z kolei patrolować okolice Bordżomi.

Gruzińska wiceminister spraw wewnętrznych Eka Zguladze raz jeszcze zażądała natychmiastowego wycofania się Rosjan z Gruzji. "Nie widzimy żadnych znaczących ruchów rosyjskiej armii na północ czyli w kierunku Rosji. Odnotowujemy za to ruchy na południe czyli do środkowej Gruzji. Żądamy całkowitego wycofania się sił rosyjskich z Gruzji, włącznie ze strefami konfliktu" - powiedziała.

Niewywiązywanie się z podpisanego rozejmu zarzuciły Rosji również Stany Zjednoczone i Francja.
Tymczasem według szacunków gruzińskiego MSW, w czasie 10 dni wojny po stronie gruzińskiej zginęło 197 osób, a 469 zostało rannych. Human Rights Watch poinformowała, że po stronie osetyjskiej zginęły nie tysiące ludzi, jak podawali Rosjanie, ale raczej dziesiątki. Dokładne szacunki nie są jednak znane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.