Facebook Google+ Twitter

Rosjanie wymienili tablicę na kamieniu upamiętniającym ofiary katastrofy

 • Źródło: Gość dnia
 • Data dodania: 2011-04-09 13:17

Tablicę, którą ufundowały Rodziny Katyńskie, Rosjanie zdemontowali dziś w nocy. Twierdzą że uzgodnili to z polskimi władzami. Jak wyjaśnił Marcin Bosacki, rzecznik MSZ, stało się tak ponieważ tablica "została ona uprzednio tam postawiona bez jakiejkolwiek konsultacji i potrzebnych zgód, a po drugie, bo była tylko po polsku".

Rosjanie uznali, iż tablica musi mieć napisy w języku polskim i rosyjskim. Napis widniejący na dotychczasowej tablicy był tylko w języku polskim. Informował, że ofiary katastrofy jechały na uroczystości upamiętniające zbrodnię katyńską - informuje RMF FM.

Na nowej tablicy zamieszczono tylko informację o ofiarach katastrofy, w języku polskim i rosyjskim. Nie ma na niej żadnych odniesień do zbrodni ludobójstwa dokonanej w Katyniu, którą miała upamiętnić polska delegacja. Zniknął też krzyż.

MSZ podtrzymuje swoje stanowisko, by ostateczny kształt napisu został dopracowany przy okazji rozmów na temat pomnika ofiar, co ma mieć miejsce w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Więcej o katastrofie smoleńskiej:
10 kwietnia 2010 r. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskich


Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku. Suma nagród - 50 tys. zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 09.04.2011 20:46

Należy uściślić, że nie wszyscy Rosjanie w taki sposób postępują lecz pewna grupa osób. Udowodnili tylko po raz kolejny, do czego jeszcze wciąż są zdolni.Kłamią, z pewnością niczego z naszym rządem nie uzgodnili,tylko zrobili to z '' padciszka''. Ich metody są znane. Osobiście podejrzewam, że Miedwiediew znowu nie miał na to wpływu,tak, jak i na wiele spraw w jego kraju.Tablica ta powinna wrócić na tamto miejsce i być zamieszczona obok tamtych dwóch.Estetycznie jest przemyślana w przeciwieństwie do tych rosyjskich,które są w złym guście. Poza tym jest darem od Rodzin Katyńskich, jest więc dla nich świętością .Prawdę o zbrodni ludobójstwa na polskich oficerach i tak zna już cały świat. Nic tu nie pomoże głupota i dalsze ukrywanie tej prawdy historycznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
 • ela
 • 09.04.2011 19:14

Tablicę ufundowały pisowskie rodziny ze stowarzyszenia "Katyń 2010" .Nie można łączyć tych 2 tragedii. Napis był bardziej polityczny niż poświęcony Ofiarom KATASTROFY SAMOLOTOWEJ. Tablicę zawiozła pani Kurtyka. Pytała o zgodę miejscowych ? Ruski zrobili PiS na "złość "za wszystkie wypowiedzi antyrosyjskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Grabski
 • Krzysztof Grabski
 • 09.04.2011 17:39

Kurde,Jadzi wpisu tutaj nie ma?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
 • Roman Kożmiński
 • 09.04.2011 16:33

Ot i skończyło się pojednanie; zanim się zaczeło !Bawią się z nami w ciuciubabke??

Komentarz został ukrytyrozwiń
sarmata
 • sarmata
 • 09.04.2011 16:02

Rosjanie wiedzą co robią włożyli celowo kij w mrowisko teraz by wypadało pokazać im że potrafimy śpiewać jednym głosem a tak poza tym jak można dogadać się z kacapami

Komentarz został ukrytyrozwiń

O jakim ludobójstwie mówicie?! Czyżbyście przestali kochać wujka Józia?!! :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Nowak
 • Adam Nowak
 • 09.04.2011 14:13

Tak można dzielić Polaków. Szanujmy się. Kolejny "sukces" naszej dyplomacji. Polecam wypowiedź gen. Petelickiego o skuteczności naszej polityki dot. katastrofy. Oczekuję na nasz ruch dyplomatyczny. Mamy oświadczenie, że MSZ coś na ten temat wiedział wcześniej. I co z tego?

Komentarz został ukrytyrozwiń
pusty śmiech
 • pusty śmiech
 • 09.04.2011 13:51

wstrzymali by się 2 dni i pies z kulawą noga by się nie upomniał ....o prawdę i pojednanie :))))))) ..ładnie powiedziała dzis rano Torańska ....to skandal ...jak Polacy w ogóle mogli umieścić swoja tablicę na rosyjskim kamieniu ....takich "exppertów" powinno się wyprowadzać ze studia za ucho

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, ci Rosjanie! Zawsze muszą wszystko ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.