Facebook Google+ Twitter

Rosjanie wystrzelili na orbitę tajemniczy obiekt. Kosmos-2499 służy do niszczenia satelitów?

Wyobraźnię dziennikarzy i naukowców rozpaliło wystrzelenie przez Rosję nietypowego obiektu, który znalazł się na orbicie okołoziemskiej wraz z trzema satelitami. Pojawiają się hipotezy, że urządzenie może być wykorzystane do ataku na sateli

 / Fot. NASA/CC BY 2.0Rosja wystrzeliła w maju rakietę, która wyniosła na orbitę trzy satelity wojskowe. Amerykańskie dowództwo obrony powietrznej dostrzegło jednak jeszcze jeden obiekt manewrujący w pobliżu. Początkowo myślano, że to kosmiczny odpad - podaje wyborcza.biz.

Okazuje, że obiekt 2014-28E (bo tak go nazwano) manewruje w przestrzeni kosmicznej. Początkowo znajdował się w pobliżu rakiety nośnej, następnie obleciał ją dookoła. Rosjanie poinformowali ONZ, że oprócz trzech wymienionych satelitów wynieśli na orbitę również obiekt Kosmos-2499. Nie podali jednak jakie ma zastosowanie.

Czytaj także: Gra Assassin's Creed: Unity przekłamuje historię? Francuski europoseł mówi o spisku kapitalistów


Eksperci mają kilka hipotez. Kosmos-2499 może być urządzeniem do niszczenia innych satelitów za pomocą broni kinetycznej. Inna teoria mówi o testowaniu obiektu do ataków cybernetycznych. Najmniej "spiskowa" hipoteza zakłada, że to obiekt do przechwytywania kosmicznych śmieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.