Facebook Google+ Twitter

Rosjanie wysyłają okręty na Morze Śródziemne. "W wiadomym celu"

Agencja Interfax poinformowała, że Rosjanie wyślą okręty na Morze Śródziemne. Admirał Wiktor Czirkow, rzecznik prasowy rosyjskiej floty, twierdzi, że kilka jednostek rzeczywiście popłynie w pobliże Syrii, ale będzie to w ramach "planowanej wcześniej rotacji".

 / Fot. Stephen L. BatizWedług agencji Interfax na Morze Śródziemne popłyną dwa okręty: krążownik oraz jednostka do zwalczania okrętów podwodnych. Rosjanie chcą podkreślić swoją obecność w tym regionie i wywrzeć presję na Zachodzie, rozważającym interwencję w Syrii.

Admirał Wiktor Czirkow, rzecznik prasowy rosyjskiej floty, zdementował te informacje, twierdząc, że decyzja ta nie ma związku z planami USA. Jednostki popłyną tam w ramach "planowanej wcześniej rotacji". Obie stacjonują na Morzu Czarnym, ale wielokrotnie zawijały do portów w Syrii.

Pentagon przedstawił różne opcje ws. ataku na Syrię, ale nie ma jeszcze ostatecznej decyzji Baracka Obamy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Tercjak skąd u Pana wzięła się taka pewność, że sprzęt wojskowy Rosjan jest do niczego. Tak wcale nie myślą ludzie, którzy znają się na tym. Lepiej wypowiadać się na tematy o których mamy pojęcie. Wrogość do Rosji nie powinna przysłaniać zdrowego rozsądku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie dopłyną,nabiorą wody i zatoną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Admirał Wiktor Czirkow (...) twierdzi, że kilka jednostek rzeczywiście popłynie w pobliże Syrii...", a jakże inaczej, przecież prezentacja sił i to z pewnością z lotniskowcem "Admirał Kuzniecow" jest wskazana

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.