Facebook Google+ Twitter

Rosjanie zajęli całe podium w biegu łączonym w Rybińsku

Rosjanie zajęli całe podium zawodów o Puchar Świata podczas rywalizacji w biegu łączonym na dystansie 30 km (15 km stylem klasycznym i 15 km stylem dowolnym) w rosyjskim Rybińsku. Polacy nie startowali.

W rosyjskim Rybińsku podobnie jak wcześniej panie, tak i panowie w sobotę po raz pierwszy w tym sezonie rywalizowali w biegu łączonym. Był to bieg masowy, w którym narciarze najpierw musieli pokonać dystans 15 km stylem klasycznym, a następnie po zmianie nart 15 km stylem dowolnym.

W zawodach wzięło udział tylko dwudziestu dwóch zawodników. Nie było wśród nich Polaków. Nie wystartował też nikt ze światowej czołówki. Dominowali więc Rosjanie. Ostatecznie zajęli oni całe podium zawodów. Wygrał po raz pierwszy w karierze Artiem Żmurko, który na finiszu okazał się lepszy od Ilii Czernousowa (+0,9 sek. straty) i Siergieja Szirjajewa (+1,5).

Przed zmianą nart, w stylu klasycznym, najlepiej biegł Szirjajew, który wyprzedzał o 0,4 sek. Niemca Rene Sommerfeldta i o 0,9 sek. swojego rodaka Konstantina Gławatskich. Różnice czasowe pomiędzy zawodnikami w połowie dystansu nie były jednak duże. Aż jedenastu zawodników mieściło się bowiem w przedziale czasowym od zera do 3,2 sek. W stylu dowolnym też nie nastąpiły jakieś poważniejsze zmiany, gdyż o tym kto dziś zwycięży zadecydował finisz w wykonaniu aż dziesięciu zawodników - sześciu Rosjan, dwóch Włochów, Niemca i Białorusina.

Kolejny start biegaczy narciarskich w rosyjskim Rybińsku czeka już jutro. Na godz. 11.30 zaplanowano bowiem sprint drużynowy krokiem łyżwowym.

Wyniki biegu łączonego (pościgowego) na dystansie 30 km (15 km techniką klasyczną + 15 km techniką dowolną):
1. Artiem Żmurko (Rosja) 1:15.23,3 h
2. Ilia Czernousow (Rosja) +0,9 sek. straty
3. Siergiej Szirjajew (Rosja) +1,5
4. Rene Sommerfeldt (Niemcy) +1,6
5. Konstantin Gławatskich (Rosja) +1,6
6. Thomas Moriggl (Włochy) +1,9
7. Siergiej Dolidowicz (Rosja) +2,1
8. Aleksander Kuzniecow (Rosja) +6,7
9. Siergiej Turyszew (Rosja) +8,1
10. David Hofer (Włochy) +9,8

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mamy tu przykład dowodu na to, że masowość w sporcie daje wyniki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.