Facebook Google+ Twitter

Rosjanie zapowiadają broń hipersoniczną już na koniec dekady

Dyrektor generalny rosyjskiej korporacji Taktyczne Uzbrojenie Rakietowe (OAO KTRW) twierdzi, że osiągnięto postęp w technologiach militarnych dystansujący Amerykanów. Zapowiada produkcję rakiet hipersonicznych przekraczających 8 Machów.

BADGER - eksplozja w dn. 18 kwietnia 1953r.; część Operation Upshot-Knothole, w Nevada Test Site, Stany Zjednoczone. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Operation_Upshot-Knothole_-_Badger_001.jpg / Fot. Federal Government of the United StatesRosjanie chwalą się postępami w rozwijaniu nowych technologii militarnych. Borys Obnosow, dyrektor generalny korporacji Taktyczne Uzbrojenie Rakietowe (OAO KTRW) zapowiada rewolucję w arsenałach armii rosyjskiej: "Rosja nie ustępuje Stanom Zjednoczonym w sferze opracowywania precyzyjnej broni taktycznej dalekiego zasięgu, co więcej, w niektórych aspektach nawet uzyskała przewagę." Obnosow zwraca uwagę na sukcesy w pracach nad bronią hipersoniczną, która jest bardzo złożonym i priorytetowym projektem.

"Stworzyć broń rozwijającą prędkość przekraczającą 4 Machy 4 (ok. 4900 km/h) jest głównym zadaniem. Implikuje to ogromny zakres problemów naukowych" - zaznaczył Obnosow. Prace nad rosyjską bronią będą prowadzone w parytecie z wieloma krajami rozwiniętymi.

"Broń, która będzie osiągać prędkość 6-8 Machów (ok. 7350-9800 km/h) powinna być wyprodukowana przed końcem tej dekady" - powiedział szef korporacji.

Obnosow jako dyrektor wiodącego konstruktora i producenta precyzyjnej broni w Rosji nadmienił, że w ciągu ostatnich trzech lat korporacja opracowała „kilkanaście nowych produktów”.

Amerykańscy eksperci, Graham Allison z Belfer Center for Science and International Affairs i Robert D. Blackwill, były ambasador USA w Indiach, już na początku 2012r. wskazywali na zaawansowane prace Rosjan i mówili, że Moskwa może "wymazać USA z mapy w ciągu 30 minut".


źródła: Głos Rosji
itar-tass

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rosjanie już od jakiegoś czasu mają na wyposażeniu armii , składane palanty na zawiasach ,a od niedawana pracują nad widłami zdalnie sterowanymi za pomocą radia !
To zdolny naród ci Rosjanie !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.