Facebook Google+ Twitter

Rosjanie zatopili własny okręt na Morzu Czarnym. Blokują ukraińskie jednostki

Zatopiony przez Rosjan stary krążownik "Oczakow" blokuje wyjście w morze okrętom marynarki wojennej Ukrainy. Okręt został zatopiony w środę wieczorem w przesmyku między jeziorem Donuzław a Morzem Czarnym.

Rosjanie zatopili okręt blokując ukraińskie okręty / Fot. http://www.dodmedia.osd.mil/Assets/Still/1990/Navy/DN-SC-90-03793.JPEG DoDMedia.osd.milJak podaje bankier.pl, z powodu zatopienia rosyjskiego okrętu, którego maszty wystają nad wodą, jednostki marynarki wojennej Ukrainy nie są w stanie wypłynąć na morze. Tyczy się to także niewielkich okrętów. Natomiast do usunięcia krążownika będzie potrzeba dużo wysiłku i czasu. Rosyjska flota zablokowała także zatoki Sewastopolską i Strzelecką, gdzie także stoją ukraińskie okręty.

Wcześniej o zanurzeniu starego krążownika powiadomiła agencja UNIAN. W środę wieczorem rosyjscy żołnierze przeholowali "Oczakowa" do przesmyku pomiędzy jeziorem Donuzław a Morzem Czarnym - przekazało źródło wojskowe w Sewastopolu agencji. Następnie podobno rozległ się odgłos wybuchu, po czym okręt poszedł na dno.

Przed zdarzeniem posterunek obserwacyjny marynarki wojennej Ukrainy miał zostać oświetlony reflektorami ookrętów należących do Rosji. Jak twierdzi agencja UNIAN, głębokość akwenu w miejscu zatopienia okrętu wynosi ok. 9-11 metrów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Niech zgadnę - na dnie przesmyku mieszkają Rosjanie, a ta akcja miała na celu ich obronę przed Ukrainą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rosjanie cały czas sobie pogrywają mając za nic opinię światową.

A tak dla ścisłości. Ilustracja zdjęciowa prezentuje krążownik rakietowy "Admirał Uszakow" wcześniej "Kirow" wycofany ze służby w 2001r. Jest to krążownik typu 1144, które to krążowniki funkcjonują w amerykańskiej nomenklaturze wojskowej jako okręty klasy "Kirov"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.