Facebook Google+ Twitter

Rosjanie zgubili statek kosmiczny z zapasami dla kosmonautów

Statek transportowy Progress, który został wystrzelony w środę z dzierżawionego przez Rosję kosmodromu w Kazachstanie, nie został wyprowadzony na właściwą orbitę. Części statku spadły na ziemię w rosyjskiej Republice Ałtaju.

- Na razie nie wiadomo, co się naprawdę wydarzyło - komentuje Aleksander Puzanow, przedstawiciel syberyjskiego oddziału Rosyjskiej Akademii Nauk.

- Według wstępnych danych w miejscu upadku Progressu nie ma ofiar i zniszczeń, zarejestrowano jedynie silny wybuch - informuje lokalne ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Statek miał dostarczyć zapasy sześciu astronautom z załogi ISS, do której należy trzech Rosjan, dwóch Amerykanów oraz jeden Japończyk. Rosyjska Federalna Agencja Kosmiczna uspokaja, iż incydent nie wpłynie poważniej na zapewnienie właściwych warunków załodze ISS.

Rosyjskie statki kosmiczne są jedynym środkiem transportu zaopatrzenia dla ISS.

Źródło:tvnmeteo.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Faktycznie, angielskie "lost" ma znaczenie 'zgubić'... ale też 'stracić' i to chyba tu bardziej pasuje. Użycie słowa zgubić rzuca raczej niekorzystne światło na Rosjan, sugerując zaniedbanie albo nieuwagę... To przykład jak rzetelność dziennikarstwa przegrywa z chwytliwością tytułu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.