Facebook Google+ Twitter

Rosjanie zorganizują w Warszawie manifestację z okazji Dnia Rosji?

W związku z rozpoczynającymi się mistrzostwami Europy w piłce nożnej do Polski przyjedzie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy kibiców. 12 czerwca, w dniu kiedy Rosjanie obchodzą Święto Niepodległości na ulicach stolicy planowany jest przemarsz.

 / Fot. PAP/Rafał GuzJak informuje TVN24, Stowarzyszenie Kibiców Rosyjskich wystosuje prośbę do władz miasta o oficjalne pozwolenie na zorganizowanie manifestacji. Nasi wschodni sąsiedzi chcą w ten sposób świętować Święto Niepodległości, nazywane Dniem Rosji. Jednocześnie przedstawiciele stowarzyszenia zaznaczają, że będzie to pokojowy marsz, a wszystko załatwione ma być zgodnie z przepisami.

Rosyjskie Święto Niepodległości zbiega się z dniem, w którym odbędzie się mecz Polska - Rosja w ramach fazy grupowej Euro 2012. Niezależnie od wyniku, spotkanie to wzbudzać będzie ogromne emocje, co może mieć wpływ na przebieg manifestacji Rosjan na ulicach Warszawy.

Fanka piłkarstwa z Rosji po otwarciu strefy kibica na EURO 2012 we Wrocławiu. / Fot. PAP/Maciej KulczyńskiDodatkowo atmosferę podgrzewać może komunistyczna symbolika, którą posługiwać się będą obywatele Federacji Rosyjskiej podczas pobytu w Polsce. Rosyjscy kibice zapowiedzieli, że ubrani będą w koszulki z sierpem i młotem, socjalistycznymi symbolami.

Kolejne zgrzyty mogą pojawić się w związku z obchodami miesięcznicy tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Pod Pałacem Prezydenckim, tuż obok hotelu Bristol, w którym mieszkać będą rosyjscy piłkarze organizowane będą manifestacje, podczas których dochodziło w przeszłości do antyrosyjskich wezwań. Czy kibice odwiedzający swoich idoli pod hotelem pozostaliby na to obojętni?

Wiele wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach przyjaźń polsko-rosyjska wystawiona zostanie na próbę.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

No i oczywiście mecz naszych z reprezentacją Grecji. Nie za bardzo wiem za kogo trzymać kciuki. Chciałbym, aby nasi wygrali, ale się boję... Może byłoby lepiej gdyby 12 czerwca w W-wie grali między sobą prawosławni?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najnowsza wiadomość: Putin i Miedwiediew będą dziś we Wrocławiu. Razem z Klausem. Najbardziej mnie ciekawi, w co będą ubrani na trybunie dwaj pierwsi panowie. Jak nie oglądam transmisji sportowych to tym razem przylepię się do ekranu o 20.45.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Weźcie się nie ośmieszajcie. Niech sobie maszerują skoro nie ma podstaw prawnych do odrzucenia wniosku. Jesteśmy wolnymi ludźmi w wolnym kraju i nie ma powodu żeby się tak strasznie emocjonować głupim marszem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
matoł z PO
  • matoł z PO
  • 08.06.2012 11:41

Przemarsz rosyjskich Kibiców to będzie takim przemarszem okupantów .... o to Rosjanom chodzi by nas ośmieszyć !

Komentarz został ukrytyrozwiń

To debilizm jakich mało ta manifestacja. Ciekawe czy władze Moskwy zgodziłyby się na przemarsz Polaków 10 kwietnia czy nawet 3 maja?. Jeśli dodać do tego datę meczu to ręce opadają, czyz to nie Policja nasza ukochana trąbi wszem i wobec o unikaniu wszelkich demonstracji ''kolizyjnych''? Czy to nie Prezydent szykuję ustawę o zgromadzeniach ograniczające je w sposób drastyczny? A to proszę Rosjanie chcą święta w Warszawie a gdzie Mongołowie, Japończycy, Papuasi a może Indianie uczczą rocznicę bitwy pod Litlle Big Horn? Dlaczego nie? Warszawa miastem otwartym. Skoro dla UEFA są specjalne pasy ruchu przez cały miesiąc a nie wzorem innych miast w dniu meczu? Ja niedługo tez mam pewną rocznicę i chciałbym ją świętować Na Hawajach czy mogę wystąpić do Obamy o zgodę? Wizę też ma się rozumieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 08.06.2012 11:12

Panie Wasiluk nie bądż pan naiwny - Putinowi o to chodzi ,ma w tym interes ,zresztą nie tylko Putin ma w tym interes !Przejrzyj pan You Tube tam są filmiki o co tak naprawdę chodzi Putinowi .... są różne wersje ,ale chodzi głównie o prowokację. A to może mieć ciężkie międzynarodowe konsekwencje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie wyluzujcie! Niech sobie maszerują co to komu szkodzi? Będziemy się kłócić o to co mają na koszulkach? Jakie to ma znaczenie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spróbowałem zbadać całą sprawę w internecie już dobrych parę dni temu i wydaje mi się, że mamy do czynienia z niezbyt wyrafinowaną prowokacją. Najpierw wysyła się stronie rosyjskiej z polskiej ambasday w Moskwie sygnał: tylko nie ważcie się używać na naszym terytorium symboliki byłego ZSRR, a potem czeka się na łatwą do przewidzenia reakcję i podgrzewa atmosferę. Inna rzecz. że ta druga strona też nie grzeszy inteligencją ani wyczuciem sytuacji, w której potrzebny jest jakiś apel prezydenta czy premiera Federacji Rosyjskiej, aby nie iść na lep prowokacji. Panie Putin, czy pan zasnął? Panie Ławrow, taki pan zajęty, że niczego pan nie zauważył i nic pan nie podpowie swoim przełożonym? - należałoby zapytać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
-ono-
  • -ono-
  • 08.06.2012 10:02

wolno "zadymiarzom" uprawiać burdy każdego 10-go (modlenie się do państwowego gmachu) to Rosjanom też wolno "pokojowo" spacerować, bo przecież wszem i wobec głoszona jest bez żadnych hamulców demokracja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz
  • Janusz
  • 08.06.2012 09:50

A może władza celowo prowokuje bójki, by zaostrzyć przepisy i wzmożyć rygor ,przed spodziewanym kryzysem ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.