Facebook Google+ Twitter

Rosjanin i Gruzin włamywali się do mieszkań w Białej Podlaskiej

Najczęściej ginęły pieniądze, biżuteria, laptopy. Złodzieje zabrali też: pokojowy wentylator, telefony komórkowe, ubrania. Mieszkańców Białej Podl. okradali, jak się okazało, dwaj przybysze zza wschodniej granicy. Jeden został już ujęty.

 / Fot. J. Kirzyński/inscenizacja/Pan Roman, mieszkaniec bloku przy ul. Sapieżyńskiej w Białej Podlaskiej, po powrocie z pracy zauważył wyłamane drzwi do mieszkania swego sąsiada. Natychmiast poinformował go telefonicznie o odkryciu. Zaraz też pojawili się kryminalni, technik kryminalistyczny oraz dzielnicowy.

Okazało się, że dwa inne mieszkania też zostały splądrowane przez złodziei.

Dochodzeniowcy zaprotokołowali :18 marca br., w godz. 10.00-13.00, nieznani sprawcy skradli pięćset złotych, obrączkę, trzy laptopy, aparat fotograficzny. Suma strat przekroczyła szesnaście tysięcy złotych.

W komendzie wertowano zapiski o niedawnych, niewykrytych jeszcze włamaniach: ulica Janowska; czwarte piętro, skradziona biżuteria. Dwa dni wcześniej: Księcia Witolda; biżuteria, ciśnieniomierz…, aleja Tysiąclecia; laptop, ładowarka, przystawka do Internetu…, Dwa dni wcześniej, ulica Łukaszyńska; złota i srebrna biżuteria…

W okresie od 3 do 6 grudnia, dwa włamania do sąsiadujących ze sobą mieszkań, znajdujących się na czwartym piętrze bloku przy Terebelskiej. Skradziono pieniądze, telefon komórkowy, złoty łańcuszek …

Każdy z funkcjonariuszy otrzymał konkretne zadanie do wykonania, sprawdzano alibi wytypowanych potencjalnych sprawców. Kontrolowano targowiska, lombardy, paserów.

Minęło zaledwie siedem dni i policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP znali już większość odpowiedzi na pytania dotyczące sprawców, okoliczności i przebiegu włamań do mieszkań przy ulicy Sapieżyńskiej.
Niezwykle pomoce były informacje, które otrzymano z Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej.

- Przestępstw tych dokonali 30-letni obywatel Rosji, posiadający na terytorium RP status uchodźcy oraz jego kompan, 32-letni Gruzin - poinformował rzecznik bialskiej Policji podkom. Jarosław Janicki.

W wyniku podjętych czynności zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie młodszego ze sprawców. Rosjanin przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze uzgodnionej z prokuratorem.

Trwają czynności zmierzające do zatrzymania drugiego włamywacza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.