Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14345 miejsce

Rosjanka usiłowała przekroczyć granicę w Terespolu... w walizce

Sporej wielkości walizka zainteresowała funkcjonariuszów Straży Granicznej w Terespolu. Kontrola bagażu obywatela Francji ujawniła niecodzienną zawartość. W środku ukrywała się kobieta z paszportem Federacji Rosyjskiej.

Mat. ilustr. http://www.wikihow.com/Make-Luggage-Easier-to-Spot / Fot. wikihowFunkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu (woj. lubelskie) widywali już różne pomysły na przemyt czy niecodzienne próby ominięcia kontroli na granicy. Niemniej zawartość walizki z którą podróżował pewien obywatel Francji, wzbudziła pewne zdumienie pograniczników.

"Podczas kontroli granicznej międzynarodowego pociągu osobowego relacji Moskwa - Nicea, funkcjonariusze ujawnili w bagażu obywatela Francji, ukrytą Rosjankę, która okazała się być żoną właściciela bagażu" - poinformował st. chor. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału SG dla kontakt24.tvn24. Do zdarzenia doszło w piątek 13 marca, który okazał się dość pechowy dla pomysłowych podróżnych. Jak dodał rzecznik: "Obcokrajowcy w różny sposób próbują przekraczać nielegalnie granice. Pierwszy raz spotykam się jednak z próbą przewiezienia kogoś w walizce."

"Kobieta po wyjściu z walizki czuła się dobrze i nie wymagała opieki lekarskiej" - powiedział st. chor. Sienicki. Rosjanka oznajmiła funkcjonariuszom, że próbowała ominąć kontrolę graniczną, gdyż nie posiada dokumentów uprawniających ją do wjazdu i pobytu na terytorium państw Schengen. Teraz wraz z małżonkiem, będzie pociągnięta do odpowiedzialności za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy państwowej, co polski ustawodawca określił w zapisie art. 264§2 kk. Przestępstwo jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Niefortunni globtroterzy zostali już odprawieni w drogę powrotną.

Według policyjnych statystyk, w latach 2010-2013 stwierdzono 349 przypadków przestępstw nielegalnego przekroczenia granicy. Tylko w 2013r. wszczęto 4 postępowania wobec 36 przestępstw stwierdzonych.


źródła: kontakt24.tvn24
nadbuzanski.strazgraniczna.pl
statystyka.policja.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pomysłowość ludzka nie ma granic. Ze skutecznością tylko różnie bywa:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.