Rosjanki mistrzyniami świata!

Po raz trzeci z rzędu mistrzyniami świata w piłce ręcznej kobiet zostały reprezentantki Rosji. W niedzielnym finale w Nankinie pokonały Francję 25:22. Brąz przypadł Norwegii.

Mariama Signate / Fot. CHRISTOPHE KARABA /PAPPoczątek spotkania należał do Francuzek, które już w piątej minucie prowadziły 4:2. Kolejne minuty meczu doprowadziły do wyrównania (6:6). A końcówka pierwszej połowy to już dominacja Rosjanek, które do szatni schodziły mając trzy bramki przewagi nad rywalkami (14:11).W drugiej połowie podopieczne Jewgienija Trefiłowa utrzymywały korzystny wynik, co pozwoliło im na sięgnięcie po tytuł mistrzyń świata 2009 roku. Warto dodać, iż w tym turnieju Rosjanki doznały tylko jednej porażki (w meczu pierszej rundy uległy reprezentantkom Francji 23:24). Najwięcej bramek dla Rosji zdobyła Jelena Dmitriewa (8), natomiast dla Francji Mariama Signate (8 trafień).

W pojedynku o trzecie miejsce lepsza okazała się Norwegia, która pokonała Hiszpanię 31:26. Mecz o piąte miejsce zakończył się wygraną Danii nad Koreą Południową (33:31).