Facebook Google+ Twitter

Rosną ceny wieprzowiny na Białorusi. Jest trzy razy droższa niż na Litwie

Ceny wieprzowiny na Białorusi są nawet trzykrotnie wyższe niż na sąsiedniej Litwie. Kilogram polędwicy kosztuje równowartość 54 złotych, wobec 19 złotych na Litwie.

 / Fot. By Hide-sp (Hide-sp's file) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC-BY-SA-2."Komsomolskaja Prawda w Biełorussii" analizuje ceny wieprzowiny w tym kraju i dochodzi do wniosku, że powodem drożyzny jest brak konkurencji. Zarówno warunki hodowli, jak i procedury są w obu krajach podobne, tymczasem cena końcowa jest nawet trzy razy wyższa. Różni się też cena uboju pojedynczej świni, która na Litwie wynosi 24 dolary, a na Białorusi 50 dolarów - podaje Interia.pl.

W lutym władze w Mińsku wprowadziły zakaz importu trzody chlewnej z Polski. Nasz kraj był największym eksporterem wieprzowiny na Białoruś. Oficjalnie zakaz związany był z wykryciem afrykańskiego pomoru świń. Ogniska choroby wykryto również w okolicach Grodna i Witebska. W wyniku utylizacji chorych zwierząt przetrzebiono ich pogłowie w tym kraju o 20 proc. W efekcie na liście 20 najmniej rentownych przedsiębiorstw znalazło się siedem zakładów mięsnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.