Facebook Google+ Twitter

Rosną szkolne wydatki we Francji

Dwie największe organizacje zrzeszające francuskie rodziny opublikowały raporty związane ze szkolnymi wydatkami. Jednogłośnie stwierdzają, że w tym roku koszty będą wyższe niż w latach ubiegłych.

Nie tylko w Polsce wraz z nadchodzącym rokiem szkolnym pojawiają się w mediach komentarze dotyczące kosztów, jakie będą musieli ponieść rodzice, posyłając dziecko do szkoły. 30 sierpnia francuska organizacja "Konfederacja rodziców" (CSF) opublikowała raport dotyczący najczęstszych szkolnych wydatków. Według stowarzyszenia, "szkolne" koszty pierwszy raz od 2008 roku wzrosną.

Według wyliczeń Konfederacji wydatki wzrosną o około 3,11 proc. Pod lupę wzięto jednak również wzrost cen przedmiotów lub usług tylko powiązanych ze szkołą, na przykład ubezpieczeń czy ubrań sportowych na lekcje wychowania fizycznego. Badania brały również pod uwagę liczne formy pomocy finansowej, którą mogą otrzymać rodzice lub uczniowie. Jednak w oświadczeniu CSF czytamy: "Mimo że pomoc finansowa jest prawdziwym zastrzykiem pomocy, nie jest ona współmierna z ponoszonymi wydatkami".

Organizacja podaje, że koszt wydatków we wrześniu na pierwszoklasistę to średnio 122,62 euro. Koszty utrzymania rosną wraz z podejmowaniem kolejnych etapów edukacji przez dziecko. Z wyliczeń CSF wynika, że w wielu przypadkach rodzice na wydatki szkolne będą skazani wydać ponad 36 proc. budżetu domowego we wrześniu.

W związku z rosnącymi wydatkami rodzice skupieni przy CSF apelują do rządu o zmniejszenie podatku na artykuły szkolne, zwiększenie zasiłków szkolnych i podniesienie wieku osobom, które mogą o niego się ubiegać.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.