Facebook Google+ Twitter

Rośnie bezrobocie w Stanach Zjednoczonych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-05 07:58

W USA wzrosła liczba bezrobotnych. Analitycy przewidują znaczący spadek cen ropy naftowej i kłopoty koncernu General Motors. Informacje te doprowadziły do spadku cen na amerykańskiej giełdzie o 2,5%.

Amerykański departament pracy ogłosił, że wzrosła liczba Amerykanów, pobierających zasiłki dla bezrobotnych. Bezrobocie w USA sięgnie prawdopodobnie 6,8%, co sugeruje, że recesja będzie głębsza, niż się spodziewano.

Pesymizm wśród inwestorów wywołały także wypowiedzi szefa General Motors. Ostrzegł on, że jeśli jego koncern nie otrzyma pomocy rządu w wysokości 8 miliardów dolarów, to już w przyszłym miesiącu może mu grozić bankructwo. Po tych informacjach ceny
akcji General Motors spadły aż o 16%.

Znaczące spadki cen dotknęły koncerny energetyczne. Obniżkę cen akcji w tym sektorze wywołały prognozy analityków Merill Lynch, którzy przewidują, że cena ropy na rynkach światowych może spaść do 25 dolarów za baryłkę.

Poprawa nastrojów nastąpiła natomiast w amerykańskim sektorze budowlanym. Stało się tak po informacjach, że rząd USA chce doprowadzić do obniżki oprocentowania kredytów hipotecznych do poziomu 4,5% w stosunku rocznym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.