Facebook Google+ Twitter

Rośnie liczba ofiar zamachu na szyicką procesję w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-29 07:47

Do 40 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar zamachu na szyicką procesję w Karaczi w Pakistanie. Ponad 95 osób zostało rannych i przebywa w szpitalach.

Zamachu dokonał samobójca, który wysadził się w powietrze w tłumie ludzi uczestniczących w procesji. Następnie ciągle niezidentyfikowani ludzie oddali serie strzałów. Bezpośrednio po zamachu doszło w kilku dzielnicach Karaczi do gwałtownych zamieszek. Rozwścieczeni brakiem bezpieczeństwa w mieście ludzie atakowali kamieniami policję, podpalili ponad 400 sklepów oraz kilkadziesiąt samochodów.

Przywrócenie porządku w dzielnicach objętych zamieszkami trwało kilka godzin. Zamach został przeprowadzony przez fanatyków sunnickich, którzy w okresie święta Aszury atakują procesje szyitów.

Ataki te są obecnie inspirowane przez talibów, którzy destabilizują w ten sposób sytuację w kolejnych miastach Pakistanu. Do podobnego zamachu na zgromadzenie szyitów doszło w wcześniej w Muzaffarbadzie w Kaszmirze. Talibowie zapowiadają, iż będą kontynuować podobne ataki aż do chwili zaprzestania przez armię pakistańską operacji zbrojnej przeciw ekstremistom na pograniczu pakistańsko-afgańskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.