Facebook Google+ Twitter

Rośnie liczba pozwów sądowych - czy YouTube zniknie z sieci?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-08-08 12:27

Już w maju br. koncern Viacom (MTV) wniósł przeciwko YouTube pozew do sądu o naruszenie praw autorskich. Od wczoraj współoskarżycielem jest jedno z największych amerykańskich wydawnictw muzycznych oraz ligi piłkarskie Anglii i Finlandii.

Jak donosi "Wall Street Journal", grupa oskarżycieli zarzuca YouTube łamanie praw autorskich i żąda wysokiego odszkodowania. Kierownictwo YouTube jest zaskoczone postawą National Music Publishers Association, która wkroczyła na drogę sądową.

Logo YouTube / Fot. wikipedia.dePrzedstawiciel Google, właściciela YouTube, powiedział gazecie: – Wielu artystów i wydawców dostrzega YouTube jako narzędzie marketingu i reklamy oraz szansę na bezpośredni kontakt z odbiorcami. Według Google, serwis YouTube
jest w trakcie testowania nowych technologii, umożliwiających identyfikację spotów łamiących prawa autorskie. Posiadacze praw autorskich uważają stanowisko Google za niewiarygodne i widzą w nim jedynie "taktykę gry na czas, służącą zachowaniu w serwisie nielegalnych spotów"

Fala skarg może stać się dla Google dużą przeszkodą w ambitnych planach zawojowania internetowego rynku wideo.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 09.08.2007 18:13

Oglądałem na You Tube zakazane filmy... W innym miejscu tego nie ma, a jestem dokumentalistą, niedowiarkiem, więc chcę poznać, na czym polega zło. Czy mam sie z tego spowiadać... I kto ma mnie z tego rozgrzeszać?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.08.2007 14:07

Hm... wedlug starego "gdzie dwoch sie bije...", kto wie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.