Facebook Google+ Twitter

Rośnie liczba samobójstw w Polsce. Tak źle nie było od lat

Według statystyk polskiej policji w ubiegłym roku doszło do 5791 zamachów samobójczych, z czego 4133 przypadki zakończyły się zgonem. To najwyższy taki wynik od lat. Szokuje liczba osób poniżej 20. roku życia, które podejmują próby samobójcze.

 / Fot. Jason Rogers/CC BY 2.0Powieszenie się niechlubnym liderem rankingu

Warto zaznaczyć, iż Polacy najczęściej decydują się na próbę samobójczą w mieszkaniu albo pomieszczeniach gospodarczych. Chętnie wybierają też piwnice i strychy, rzadziej natomiast park lub las.

Najczęstszym sposobem popełnienia samobójstwa jest powieszenie się. W sumie na tą próbę w ubiegłym roku zdecydowało się 3973 osób (3512 mężczyzn). Ta metoda swoją wysoką pozycję zawdzięcza dużej niezawodności oraz łatwości przeprowadzenia. Na drugim miejscu znajduje się rzucenie się z wysokości. Dużo mniej popularne jest podcięcie żył czy rzucenie się pod pojazd. Środki nasenne i trucizny stosują głównie kobiety, jednocześnie niemal całkowicie unikając broni palnej.

Choroba psychiczna najczęstszą przyczyną prób samobójczych

Trzeba zaznaczyć, iż najczęstszą ustaloną przyczyną prób samobójczych jest choroba psychiczna (765 przypadków) bądź nieporozumienia rodzinne (679 przypadków). Często o targnięciu na własne życie decyduje też zawód miłosny bądź fatalne warunki ekonomiczne.

Martwi liczba osób poniżej 20. roku życia, które podejmują próby samobójcze. W ostatnim roku było ich 373, z czego 177 przypadków zakończyło się śmiercią. Bardzo często bliscy starają znaleźć odpowiedź, co było przyczyną tak strasznej decyzji. Najczęściej są to konflikty rodzinne lub niepowodzenia miłosne.

Coraz częściej można znaleźć wpisy dotyczące potencjalnych sposobów popełnienia samobójstwa na forach internetowych. Można dojść do wniosku, iż nieszczęśliwa miłość bądź problemy w szkole są wystarczającym powodem do podjęcia takiej, a nie innej decyzji.

Alkohol częstą przyczyną samobójstw

Warto wspomnieć, iż ponad 1300 prób samobójczych podjęły osoby, które były pod wpływem alkoholu. Zdecydowanie dużo mniejszy odsetek osób dokonujących prób samobójczych był pod wpływem substancji psychotropowych lub innych środków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ap-ropo - usilna modlitwa sprawiedliwego wiele może , dalej przeciwstawcie się mocni w wierze a ucieknie od was itd. Piszesz jakbyś znal a jednak politowania jesteś tylko godzien` . Każdy z nas zda sprawę przed jedynym prawdziwym Bogiem , przed którym demony drżą i zegnie się każde kolano we właściwym czasie i imię Jezus jest ponad wszystkie imiona , i znaczy Jeszua - Jahwe jest zbawieniem. ? Co do pana Tomasza to jest wiernym , a przynajmniej to co napisał jest wiary godne. Amen.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomaszu to było modne kiedy powstawała ta bajeczna wiara oparta na obietnicach które nie były wykonane do dnia dzisiejszego a miały się stać i to "Zaprawdę wam powiadam że ci co tu stoją nie zaznają śmierci" "Nie przemienne ten wiek itd" Tomaszu kiedy czytasz te dwie Święte księgi to nie bój się posługiwać własnym rozumem to poznasz historycznego Jezusa kto był prawowitym jego ojcem i nie pochodził z Nazaretu bo takiej miejscowości na mapie do 7 wieku niebyło, 7 w. dla pątników którzy pod ascezą pędzili na grób Jezusa.Ta wiara pozostawiła po sobie morze krwi cierpień i demonizmu bo i Jezusa rodzina za takiego miała. "Szalony.
Poznałem Historycznego i duchowego Jezusa i od niego otrzymałem dar Ducha który mieszka w moim ciele, jest żywy bo mówi językami dla człowieka niezrozumiałymi, tego możesz się doczytać u Pawła. Z tej śpiączki jak miliardy pogrążonych ludzi nie może być zbudzone bo jest oparte na legendach pogańskich i nie są prawda. "Świat Według Kiepskich". A tych co sobie życie odbierają to żadna modlitwa im nie pomoże ,bo kusiciel po to zaczął kusić, żeby człowiek poznał władze jego.I wiedz, że Szatan jest też Bogiem i posiada taką władze, że nikt mu nie stanie na przeszkodzie by jego zamiary pokrzyżował.Jest Bogiem i on ma władanie nad wszechświatem.Niewierny Tomaszu.Tylko ten Tomasz był bliźniaczym bratem Joshua., bo takie miał Jezus prawdziwe imię Jezus jest imieniem łacińskim i żaden żyd nie dałby swojemu synowi łacińskiego imienia bo by to uwłaczało jego godności ,a tym bardzie, że pochodził z rodziny Królewskiej.(szczypta historii)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Samobójstwa są wynikiem działania demonów , to sprawa wewnętrzna danego człowieka . Żaden normalny człowiek nie zdecyduje się na samobójstwo , tylko pod wpływem demonów odważy się na taki koniec swego życia . Wiem ze swego podwórka coś o tym . Potrzebne są osoby bliskie , aby danej osobie pomóc , w takiej sytuacji próby samobójczej , często jest za późno na ratowanie tych ludzi którzy dali się zwieść demonom . Trzeba się modlić za każdą osoba, która zaczyna myśleć o popełnieniu samobójstwa . Jest to właśnie walka z mocami ciemności.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smutna statystyka. Powodów takich zachowań jest wiele, ale na to jedna niezawodna rada. Zawsze, a zwłaszcza w krytycznym momencie - powierzyć siebie i to, co się ze mną dzieje, Bogu. Zwyczajne; Boże, ratuj mnie, bo sam nie potrafię sobie poradzić – nas uratuje. Tak, uratuje przed wpadnięciem w piekielny potrzask. Koniec bowiem ziemskiego życia, to nie koniec naszej egzystencji, bo kto raz się narodził, nie umiera nigdy – zmienia tylko świat w którym żyje (wymiar). Może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale samobójstwo jest najgorszym wyjściem. Wyjściem, które skazuje nas na wieczne potępienie (jeśli oczywiście zrobimy to przy zdrowych zmysłach – świadomie odrzucając Bożą pomoc i miłosierdzie). Cokolwiek zrobiliśmy – ciągle jesteśmy dzieckiem miłującego nas bezgranicznie – niebieskiego Ojca „Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie” Iz 49, 15. Jesteśmy dziećmi Miłosiernego Ojca, który nigdy nie przestanie nam przebaczać i walczyć o nas z szatanem. Powierzmy się w trudnej chwili Bogu, a nikt i nic nie wyrwie nas z Jego ręki „Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy" J 10, 27-30. Pamiętaj; cokolwiek się stanie, wołaj - Tato (Abba) ratuj!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.