Facebook Google+ Twitter

Rośnie liczba zabitych przez powódź w Chinach

W wyniku powodzi spowodowanej ulewnymi deszczami na południu Chin życie straciło już 147 osób, a ponad 90 uważa się za zaginione. Jak podają władze chińskie, straty sięgają miliardów juanów.

Taki jest dotychczasowy bilans powodzi, która dwa tygodnie temu dotknęła południową część Chin. Jak podaje CNN w wyniku ulewnych opadów, które zwykle mają miejsce w tym rejonie już w maju, ponad 1 mln ludzi zostało zmuszonych do ewakuacji, a aż 15 mln zostało w mniejszym bądź większym stopniu dotkniętych skutkami powodzi. Najbardziej spośród wszystkich rejonów ucierpiało dziewięć południowych prowincji Chin, a w nich Fujian, Jiangxi, Henan, oraz Guangxi.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:1091975527.jpg / Fot. http://commons.wikimedia.orgSzacuje się, że obecnie parę milionów Chińczyków żyje bez dostępu do wody pitnej i jest odciętych od prądu. Dziesiątki rzek, które wylało ze swych koryt uczyniło wiele dróg całkowicie nieprzejezdnymi, co skutkuje tym, że pomoc niesiona powodzianom przez lokalne władze jest znacznie utrudniona. Całość działań ratunkowych dodatkowo komplikuje osuwanie się mas błota, których usunięcie może zająć niosącym pomoc sporo czasu.

Straty poniesione w wyniku trwania powodzi Pekin szacuje na 19,7 mld juanów (ok. 3 mld dolarów).

Jest to już druga klęska żywiołowa, jaka dotyka Chiny w tym roku. Tuż przed powodzią Chińczycy musieli zmagać się z suszą, która przez wzgląd na ogrom zniszczeń określona została mianem suszy stulecia.

Źródło: CNN, BBC News

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.