Facebook Google+ Twitter

Rośnie zagrożenie powodziowe na Lubelszczyźnie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-28 17:41

Wody rzek Lubelszczyzny powoli się podnoszą i sytuacja jest stale monitorowana - zapewnia dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody lubelskiego.

Hydrolodzy ostrzegają , że w zlewni Bugu i Wieprza w regionie jest spodziewany wzrost poziomu wody. Możliwe są lokalne zalania i podtopienia. Obowiązuje już trzeci stopień zagrożenia.

Poziom Wieprza wzrósł tej doby o 12 centymetrów w Lubartowie, 19 w Kośminie i 21 w Krasnymstawie. W dwóch miejscach nieznacznie zostały przekroczone stany ostrzegawcze. Zagrożone są gospodarstwa w Jeziorzanach koło Lubartowa. Woda wdarła się do kilku gospodarstw - trzeba było ewakuować zwierzęta. W ciągu ostatnich sześciu godzin Bug podniósł się o centymetr w Strzyżowie, gdzie rzeka o ponad pół metra przekracza stan ostrzegawczy i także o centymetr w Dorohusku, gdzie poziom alarmowy został przekroczony o 14 centymetrów. Powyżej stanu ostrzegawczego Bug płynie też w Krzyczewie.

Wisła najwyższy ma poziom w Puławach. W ciągu ostatnich 6 godzin przybyło 6 centymetrów wody i rzeka płynie już w tym miejscu powyżej stanu ostrzegawczego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.