Facebook Google+ Twitter

Rosół: Działania na rzecz Ryszarda Sobiesiaka były czymś normalnym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-18 15:09

Przed komisją hazardową zakończyło się przesłuchanie byłego szefa gabinetu politycznego ministra sportu, Marcina Rosoła. Marcin Rosół, były szef gabinetu Mirosława Drzewieckiego, to jeden z ważniejszych świadków przesłuchiwanych przez śledczych.

 / Fot. Janusz Gzell PAPTo za jego pośrednictwem - według byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego - miało dojść do przecieku o akcji CBA. Po spotkaniu Marcina Rosoła z córką Ryszarda Sobiesiaka w kawiarni "Pędzący królik" wycofała się ona z ubiegania o to stanowisko.

Marcin Rosół był także zaangażowany w ulokowanie Magdaleny Sobiesiak w Totalizatorze Sportowym. W tej sprawie u byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego interweniował jej ojciec.

Rosół wyjaśniał, że zajął się pomocą dla biznesmena z branży hazardowej Ryszarda Sobiesiaka ponieważ wcześniej jego ówczesny szef Mirosław Drzewiecki prosił go, by interweniował w sprawach, w których obywatele zwracają się do ministerstwa sportu.

Mariusz Rosół uważał jednak, że takie działanie nie świadczyło o nepotyzmie, ani o próbie protekcji wobec Magdaleny Sobiesiak. Były doradca ministra sportu podkreślił również, że później zdał sobie sprawę, że uczestnictwo córki biznesmena w konkursie mogło spowodować wiele spekulacji.

Dodał również, że jej wybór mógł być źle odebrany przez różne środowiska i opinię publiczną. Podkreślił również, że zasugerował Magdalenie Sobiesiak wycofanie się z kandydowania do pracy w Totalizatorze Sportowym ze względu na donosy w sprawie rzekomego nepotyzmu w tej spółce.

Były szef gabinetu politycznego Mirosława Drzewieckiego powiedział, również, że wiedzę na temat nieprawidłowości w inwestycji Sobiesiaków w Zieleńcu dowiedział się z mediów. Poinformował członków komisji, że w sprawie inwestycji dotyczącej stoku narciarskiego w Zieleńcu odwiedził go w ministerstwie jeden z synów Ryszarda Sobiesiaka.

Zaznaczył, że ich rozmowa zakończyła się bez żadnego rozstrzygnięcia. Według relacji Rosoła poinformował go i tym, iż resort sportu nie udziela pomocy w tego typu inwestycjach. Tego typu sprawami zajmują się samorządy - podkreślił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

(*)
  • (*)
  • 21.01.2011 13:21

cwaniaczki bez zasad i skrupułów -mafia

Komentarz został ukrytyrozwiń

"przesyłam CV osoby rekomendowanej przez MSiT do zarządu Totalizatora" W tym zdaniu wyraźnie napisał kto kogo rekomenduje. Samowolka tak to niekiedy jest nazywane. Przegiął pałę - tak mówią inni. W II RP już miałby dożywotni zakaz zatrudniania w instytucjach rządowych. Ja myślę - "I po Rosole".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem komisja niczego nie udowodni, a jedynie będzie pożywką do programów kabaretowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.