Facebook Google+ Twitter

Rospuda Off Road Music - folkowy lipiec raczkowski 2010...

Jeśli ktoś był w Dowspudzie i jeszcze pamięta Festiwal Kultury Celtyckiej, powita tę wiadomość z prawdziwym sentymentem i radością...

Brama pałacowa w Dowspudzie - widok od strony "tarasu". / Fot. www.dowspuda.artserwis.plW tym roku Gmina Raczki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach proponują czynny udział w I edycji spotkań muzycznych pt. Rospuda Off Road Music. Jak informuje koordynator projektu Marcin Halicki nie jest to jednak reaktywacja Festiwalu Kultury Celtyckiej w jego tradycyjnej, niezapomnianej formie - informujemy, że festiwal kulturalny pod tą nazwą i w takiej formie jak dotychczas nie będzie miał miejsca w tym roku.

W ramach projektu Rospuda Off Road Music od 5 do 10 lipca realizowany będzie cykl warsztatów i spotkań muzycznych, które oscylować będą w obrębie muzyki tradycyjnej (folk, roots music, biały śpiew) oraz tzw. nowej muzyki (electronica, beatbox), jak i tanecznych (tańce tradycyjne oraz POI) - podczas całego cyklu warsztatów zaplanowano otwarte koncerty reprezentujące muzykę etniczną, rootsową oraz elektroniczną. Przewidziano również dodatkowe atrakcje jak wystawa fotografii, szkolenie o charakterze proekologicznym oraz otwarty spływ kajakowy.

Pozostałości pałacu Paca i scena Festiwalu Kultury Celtyckiej w 1999 r. / Fot. www.dowspuda.artserwis.plNie zabraknie również propozycji dla miłośników muzyki celtyckiej, którym miejscowość Dowspuda jest doskonale znana z poprzednich lat... 10 lipca (sobota), planowany jest "Wieczór Celtycki" w malowniczych ruinach Pałacu Paca (na zdjęciu). Niedziela, 11 lipca, będzie dniem finałowym Rospuda Off Road Music, pod wieczór którego usłyszeć będzie można muzyczną mozaikę z pogranicza nowoczesnej elektroniki i folku.

I nawet jeśli projekt Rospuda Off Road Music (choćby ze względów finansowych) nie może równać się rozmachem z owianym niedoścignioną legendą Festiwalem Kultury Celtyckiej, a warsztaty muzyczne nad Rospudą skierowane są głównie do mieszkańców Raczek i okolic, to niewątpliwie cześć Weekendowa warta jest uwzględniania w swych letnich, wypoczynkowych planach.

Więcej informacji na:
Informacja Gminnego Ośrodka Kultury w Raczkach
Wywiad z Marcinem Halickim, Folk24.pl
Strona internetowa Festiwalu Kultury Celtyckiej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ech... FKC... To byly czasy... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.