Facebook Google+ Twitter

Rossi przetestuje Ferrari

Valentino Rossi, w nagrodę za zdobycie kolejnego tytułu mistrza świata w klasie MotoGP, będzie miał okazję zasiąść za sterami bolidu F1.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b2/Valentino_Rossi.jpg/800px / Fot. TamasDla włoskiej legendy sportów motorowych nie będzie to pierwsza tego typu okazja. Rossi miał już możliwość przetestowania bolidu F1 w 2006 i 2008 roku. Teraz będzie testował jeden ze starszych modeli Ferrari, a to ze względu na pozasezonowe ograniczenia narzucone przez FIA, które dotyczą ograniczenia wydatków, a co za tym idzie - zmniejszenia ilości dni testowych.

"Mogę potwierdzić, że zgodnie z obietnicą, za zdobycie mistrzostwa Valentino poprowadzi 20 i 21 stycznia w Barcelonie któryś ze starszych modeli. Valentino wie, że później będziemy musieli skoncentrować się już na przygotowaniach do sezonu 2010" - mówi szef włoskiej stajni z Maranello Stefano Domenicali.

Warto przypomnieć, że Rossi był wielokrotnie łączony z posadą kierowcy włoskiej ekipy. Sam zainteresowany zaprzeczał jednak tym doniesieniom twierdząc, że szansa takiego rozwiązania jest raczej niewielka. Uważa się, że dopuszczenie do startu trzech aut największych zespołów miałoby umożliwić Rossiemu starty w cyklu Formuły 1.

Źródło:
f1.sport.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.