Facebook Google+ Twitter

Rostowski atakuje PiS: "Wstyd mi za was!"

Minister finansów, Jacek Rostowski, podczas swojego przemówienia w Sejmie ostro skrytykował Prawo i Sprawiedliwość. "Jestem głęboko zszokowany, że PiS działa na rzecz lobbystów i zagranicznych inwestorów" - krzyczał.

Sonda

PiS działa na rzecz lobbystów i zagranicznych inwestorów?

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiJacek Rostowski nie omieszkał ostro skrytykować planu Prawa i Sprawiedliwości ws. podatku bankowego. Minister finansów powiedział, że nie dopuści do "pomysłów rodem z Budapesztu". Nawiązał w ten sposób do fascynacji Jarosława Kaczyńskiego konserwatywnymi rządami na Węgrzech.

Poseł PiS wyraził ubolewanie, że rząd woli podnosić wiek emerytalny, niż zmusić banki do płacenia podatków. Sprowokowany tą wypowiedzią Rostowski, stwierdził, że on i PO mają już swój plan dotyczący wspomnianego podatku bankowego.

"Wstyd mi za was! Wstyd!" - krzyczał w sejmie członek rządu Donalda Tuska, cytowany przez dziennik.pl.

Jak podatek bankowy widzi PiS? Prezes Jarosław Kaczyński podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy (miało on miejsce jeszcze w poprzednim roku) zakładał, że jego partia chce znieść obecny "represyjny, arbitralny i antyrozwojowy" system podatkowy. Program partii Kaczyńskiego zakłada wprowadzenie podatku bankowego i odpisu na nowe technologie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (37):

Sortuj komentarze:

buchalter
 • buchalter
 • 19.02.2012 12:49

Icek Vincent Rostowski jest przedstawicielem państwa Israel w polskim rządzie zawiadywanym przez Prusaka. Wielonarodowościowy skład rządu powoduje że nie są zainteresowani sprawami polskimi a tylko własnym interesem i napychanie własnych kieszeni. Skutki już widać a to nie koniec.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tommy Lee Jons
 • Tommy Lee Jons
 • 18.02.2012 11:39

Dyrektorzy Banków zarabiają miliony, dostają milionowe premie a w Polsce kryzys. Jak tak może być? A oni szukają oszczędności wśród szarych ludzi. Byłem za PO ale coraz bardziej mam już ich dość. Dlaczego lekarze nie mają kas fiskalnych a p. Janina z zieleniaka tak? Sami sobie odpowiedzcie. Są pieniądze do odzyskania, ale jak się chroni pewne interesy grup społecznych to jest bieda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PIS nalega na Rostkowskiego aby ten podniósł podatki instytucjom finansowym które w przeważającej części nie są w Polskich rekach.

Rostkowski uparcie dąży do podniesienia podatków Polskiemu przedsiębiorstwo jakim jest KGHM czemu kategorycznie sprzeciwia się PIS.

Z mównicy sejmowej Rostkowski krzyczał że PIS chroni obcy kapitał oczywiście przy szaleńczym aplauzie posłów z PO którzy też są przekonani jak ich finansista że KGHM to nie Polskie przedsiębiorstwo. Rostkowskiemu to już zupełnie pokręciło się w głowie a może nie. Polskie przedsiębiorstwo jakim jest KGHM uważają za obce.
Pozostaje zadać pytanie ? Kim są ci ludzie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
imperator
 • imperator
 • 17.02.2012 22:37

Vincenty wróć do tego angielskiego gimnazjum gdzie uczyłeś i tam siej swoje ekonomiczne herezje jeżeli wogóle bedą cie słuchać. Naszą gospodarkę dostaw w spokoju bo sie na tym zwyczajnie nie znasz. Zniszczyłeś i spaprałeś wszystko co tylko można, skrzywdziłes nas obywateli oraz nasze dzieci i wnuki, które przez lata będą naprawiać to co spartaczyłeś. Zostaw foltel komus kto nie tylko wiernie słuzy donaldowi, ale zna sie na ekonomii i wyciągnie ten kraj z bagna do którego go wepchłeś.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ad Rem
 • Ad Rem
 • 17.02.2012 21:51

@ Puchacz , masz jakieś stare wiadomości , milion Polaków wróciło jak PiS stracił władzę , Katasrofalnie to będzie jak zabraknie Rostowskiego . Trzyma finanse w ryzach

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 17.02.2012 20:11

Zaczynam się POważnie obawiać o nasze finanse , finans-rostoś jest niewiarygodny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 17.02.2012 17:40

czy to nie rostowski powiedział ze puchnie z dumy jaki w polsce raj?? podnosi sie wiek emerytalny przy katastrofalnym bezrobociu i ucieczce milionów polaków na zachód za chlebem a potem sie dziwi ze ZUS nie ma kasy! i nie bedzie miał jak nie ma pracy!!!to malutka holandia ma wiekszy PKB niZ polska!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 17.02.2012 17:25

Vicek Wacek Rostowski -- powinien bardziej opodatkować banki , firmy zachodnie ,Markety ! Jest wiele sposobów by wyjść z dołka gospodarczego ,tylko trzeba chcieć i nie bać się... Premier Viktor Orban,robi, to właśnie na Węgrzech i świetnie mu to wychodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polityka finansowa Rostkowskiego polega wyłącznie na szukaniu oszczędności kosztem obywateli. Brak działań i inicjatywy aby szukać dochodów poprzez działania gospodarcze. Jest mizernym ministrem finansów nie zna się na tym co robi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
To Ja
 • To Ja
 • 17.02.2012 15:33

Rozhulali się pisowscy zwolennicy , co jeden to lepszy ! Mądra polityka finansowa Rostowskiego ratuje Polskę przed sytuacją w Grecji , Hiszpanii, Portugalii , Włoszech .....! Pan prezes chętnie by rozdawał pieniądze bo nie rządzi .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.