Facebook Google+ Twitter

Rostowski: Budżet przygotowany na ten rok jest ostrożny i odpowiedzialny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-11 16:09

Minister finansów Jacek Rostowski uważa, że budżet przygotowany na ten rok jest ostrożny i odpowiedzialny. Przewidywany wzrost gospodarczy ma wynieść 1,2 procent.

Zdaniem Jacka Rostowskiego, jest to ostrożne założenie, które wynika z zabezpieczenia budżetu przed ewentualnym kolejnym załamaniem światowej gospodarki.

Minister finansów, w czasie senackiej debaty na temat budżetu, przyznał, że nie przewiduje nadejścia drugiej fali kryzysu. Zauważył zarazem, że światowa gospodarka wciąż się nie ustabilizowała i należy być przygotowanym na każdy wariant.

Uchwalona przez Sejm ustawa przewiduje, że deficyt nie przekroczy 52 miliardów złotych. Jacek Rostowski wyjaśnił, że Polska jako jeden z niewielu krajów w Europie wpisuje do ustawy maksymalny poziom deficytu. Jego zdaniem jest to dobra praktyka, która wzmacnia dyscyplinę budżetową i ma zapobiec jego ewentualnej nowelizacji. Minister zauważył, że nie należy mylić maksymalnego poziomu deficytu z najbardziej prawdopodobnym.

Senacka komisja budżetu rekomenduje przyjęcie 13 poprawek do ustawy. Przewodniczący komisji, senator Kazimierz Kleina powiedział, że poprawki mają charakter porządkujący. Najważniejszą z nich według niego, jest poprawka dająca ZUS możliwość zaciągania kredytu obrotowego z budżetu. Głosowanie nad ustawą odbędzie się w Senacie w środę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.