Facebook Google+ Twitter

Rostowski chce zmian w rządzie. Kto wejdzie do nowej ekipy?

"Chciałbym, żeby rekonstrukcja była daleko idąca. Powinna powstać nowa ekipa, która pociągnie PO w wyborach do Sejmu w 2015 r." - powiedział minister Jacek Rostowski.

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiRostowski udzielił wywiadu serwisowi Wyborcza.pl. Jego zdaniem zrekonstruowany rząd powinien przedstawić program uwzględniający pierwszą połowę kolejnej kadencji.

Minister finansów zaprzeczył, że wymiana dużej części rządu byłaby przyznaniem się przez premiera do porażki. Według niego 6-letni okres sprawowania władzy w resortach przez wielu ministrów jest sukcesem, ale konieczna jest zmiana. Pytany o to kto zostanie odwołany, odesłał dziennikarki do premiera.

Wicepremier odpowiedział również na zarzut, że wyborcom PO nie podobają się zmiany w OFE. "Wypracowaliśmy bardzo dobry, wyważony projekt. Jakaś część naszych wyborców może dzisiaj się z tym nie zgadza. Ale wierzę, że z czasem ich przekonamy" - powiedział.

Rostowski wymieniając priorytety rządu Tuska po rekonstrukcji ograniczył się do ogólników. Padły trzy hasła: "większy nacisk na prawa obywatelskie, swobody gospodarcze, dynamizowanie gospodarki".

"Musimy mieć wiarygodność moralną. Nie mogą się zdarzać takie przypadki jak na Dolnym Śląsku. Musimy jednoznacznie różnić się od PiS, które każdą swoją podłość usprawiedliwia rzekomo szczytnymi celami" - mówił również szef resortu finansów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.