Facebook Google+ Twitter

Rostowski: nie dla liniowego w 2009 r.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-21 07:28

Minister finansów zapowiada w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że nigdy nie zaakceptuje czegoś, co jest nieodpowiedzialne dla budżetu. Jednak - jak dodaje - na razie nie ma powodów, by straszyć polityków swoją rezygnacją, bo wszyscy w PO są racjonalni i odpowiedzialni.

W wywiadzie dla gazety minister powiedział, że opowiada się za podatkiem liniowym, ale dopiero wtedy, kiedy będzie to bezpieczne dla budżetu i gospodarki. W jego opinii, wprowadzenie tego podatku od 2009 roku nie będzie możliwe, bo i tak na ten okres zaplanowana jest wielka reforma PIT, czyli wprowadzenie dwóch stawek - 18 i 32 procent. Minister finansów wyjaśnia, że wiąże się to ze znacznie mniejszymi dochodami budżetu, a - jak przypomina - Polska musi zgodnie z planem konwergencji obniżyć w 2009 roku deficyt sektora finansów do 2 procent PKB.

Odnosząc się do dymisji wiceministra Gomułki Rostkowski powiedział "Rzeczpospolitej", że żałuje jego odejścia. Jednocześnie zaprzeczył, jakoby profesor Gomułka miał konflikt z premierem Donaldem Tuskiem. Szef resortu finansów ocenił ostatnie wypowiedzi byłego wiceministra jako niefortunne i sugerujące, że przedkładał kontakty z prasą nad pracę w ministerstwie.

Więcej na temat planów ministra finansów, podatku liniowego czy walki z rosnącą inflacją - w "Rzeczpospolitej".


"Rzeczpospolita"/iar/lm/kk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.