Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2628 miejsce

Rostowski o budżecie 2013: Przewidujemy trudne, ale stabilne czasy

To już pewne, przyszły rok będzie trudniejszy niż obecny. Spowolni gospodarka i eksport, wzrośnie bezrobocie, wzrosną ceny. Musimy zaciskać pasa. Minister finansów, Jacek Rostowski bez zająknięcia oznajmił: "Przewidujemy trudne, ale dość stabilne czasy", przedstawiając projekt budżetu na 2013 rok.

Sonda

Czy zaciskanie pasa jest konieczne?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaPremier Donald Tusk powiedział zaś, że "kluczowym, bezdyskusyjnym priorytetem" jest bezpieczeństwo finansowe państwa, a część ministrów musiało "skapitulować przed liczbami" - donosi portal RMF24.

Projekt budżetu państwa na 2013 rok, wstępnie został przyjęty przez rząd wczoraj. Prócz oszczędności w wydatkach, będzie niższy od tegorocznego wzrost gospodarczy, a deficyt powinien wynieść około 35,6 mld zł, natomiast wzrost gospodarczy osiągnie 2,2 proc. PKB. Dochody państwa będą na poziomie 299,18 mld zł, a wydatki nie mogą przekroczyć 334,78 mld zł. Realny wzrost wynagrodzeń w gospodarce narodowej nie przekroczy 2 proc. i utrzymane ma być zamrożenie wynagrodzeń w budżetówce.

Premier Donald Tusk mówił na konferencji prasowej, że na tle tego, co dzieje się w Europie - kondycja polskich finansów i ich reputacja - "w ocenie rynków finansowych" jest satysfakcjonująca. Jak przyznał, choć każdy minister chciałby wydać więcej pieniędzy "na ludzi", to jednak "ci najbardziej ambitni musieli skapitulować przed liczbami". Podkreślił, że rząd nie jest opozycją, w związku z tym nie może sobie pozwolić na "większą swobodę w prognozowaniu czy diagnozowaniu".

Zdaniem szefa rządu, rok 2013 będzie "raczej rokiem postępowania bardzo ostrożnego". Zaznaczył, że podobnie jak w poprzednich latach, tak i w 2012 roku, rząd kształtuje budżet na takim poziomie, na jakim jest to jest możliwe. "Nie chcemy nikomu zaimponować jakąś zapalczywością reformatorską, mamy głębokie przekonanie, że wiemy, co robimy, i nie musimy niczego demonstrować" - mówił premier. Powiedział, że w jego ocenie, projekt budżetu na 2013 rok (...) "zapewnia mniej więcej takie finansowanie rozmaitych celów społecznych i publicznych, jak w roku 2012".

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Gub
  • Gub
  • 07.09.2012 10:37

A teraz<Weteran Dzisiaj 10:26 > pomódl sie do płyt chodnikowych na Warszawskim Przedmieściu w Warszawie.A później pójdź do dobrego lekarza i się lecz!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Weteran
  • Weteran
  • 07.09.2012 10:26

Najświętrzym naszym obowiązkiem; jest odsunięcie od władzy szaleńców z obecnej koalicji PO - PSL ,agenturę ,skorumpowanych do cna polityków, którzy zdają sobie dobrze sprawę co ich czeka po przegranych wyborach.

Polityków którzy doprowadzili do zamachu smolenskiego, do gigantycznych afer na szkodę państwa polskiego ,za co my płacimy jako podatnicy.

To jest święty obowiązek każdego patrioty!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mariusz W.
  • Mariusz W.
  • 07.09.2012 10:20

@ Lena - takie rozpaczliwe wpisy ,działają na durni i durno podobnym takim jak Ty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lena
  • Lena
  • 07.09.2012 10:02

Takie kuriozum ,Inka Dzisiaj 09:27, do jakich szkół ty chodziłaś,chodziłeś ? .Jakie udało ci się ukończyć ?
Przed PiS,em należy kazdego przestrzegać i ostrzegać .Z takimi ludźmi jak np.(Jarosław Kaczyński , Antoni Macierewicz , Adam Hofman ) zależy na skłóceniu nas Polaków i doprowadzić do bratobójczej wojny domowej .PiS jako partia polityczna wykazuje ,że nie jest nastawiona przyjaźnie do Rzeczpospolitej Polskiej .
PiS jest zaciekłym wrogiem naszego państwa ,Polski!

TERAZ TRWA WALKA O DALSZY PODZIAŁ ŁUPÓW PO PRL,u .Jarosław Kaczyński drepcze nóżkami w miejscy z tej bezsilności dorwania się do koryta .Jego słowa " teraz kurwa my" -teraz k*r*w*a * my.Tusk go odgania od koryta i tłustych synekur (tłustych kotów ) w Rzeczpospolitej Polsce .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 07.09.2012 09:27

Tusk z Rostowskim rozłożyli gospodarkę Polski - dziś dają PiSowi rady, jak należy rządzić i robią wyliczanki!

Czy to nie kuriozum?

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
  • kaz
  • 06.09.2012 23:08

... a na drzewach zamiast liści wisieć będą ...... znacie to?hihihi.... A kim jest Bul Komorowski tzw.hrabia z Ruskiej budy ??? A Kim jest Tusk i jego dziadek???? hihihi.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyz
  • czyz
  • 06.09.2012 22:08

Panie Jarosławie Kaczyński.(podaj właściwe nazwisko Kaczyński czy vel Kalkstein)jak to się ma do patriotyzmu Jadwigi,Rajmunda (pańskich rodziców )do nas rodowitych Polaków .Póki żyje Jadwiga Kaczyńska to niech ujawni na jakiej zasadzie jest obywatelką Polski !Niech wyjaśni Jarosław Kaczyński na jakiej zasadzie jego rodzina jest obywatelami Polski czy czasem je nie wyłudziła !!! JEST TERAZ DOSKONAŁA OKAZJA ,ABY TO POWIEDZIAŁ 10 września 2012 roku na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie na zaplanowanej manifestacji -ja nazywam to hucpa .Cała Polska niech usłyszy to od Jarosława Kaczyńskiego i tych z PiS .
Póki żyje Jadwiga (matka Jarosława i wdowa po Rajmundzie )niech powie prawdę jak to walczyła w Powstaniu Warszawskim ( nowej dzielnicy Warszawa-Starachowice, Leśniczówka)i jak wspierała reżim w PRL będąc cenzorem .
Warto tez spytać o patriotyczne czyny (podobno AKowca) Rajmunda a w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej będąc pupilkiem samego BIERUTA !!!Pracował dla dobra wdrażania komunizmu w Polsce .
Warto się spytać również ;JAK TO BYŁO MOŻLIWE , KOMUNIŚCI TAK HOŁUBILI RODZINĘ Rajmunda i Jadwigi(rodziców Lecha i Jarosława Kaczyńskich ) a w tym czasie POLSCY PATRIOCI np. .z Armii Krajowej BYLI ;TORTUROWANI , KATOWANI , MORDOWANI!!! Z tego powodu Ich rodziny znosiły niedostatki były systematycznie upadlani , upokarzani , mordowani na salach sądowych i w kazamatach wiezień w Urzędzie Bezpieczeństwa (UB)!
PÓKI JADWIGA ŻYJE NIECH SIĘ WYSPOWIADA I ZROBI RACHUNEK SUMIENIA PRZED WSZYSTKIMI POLAKAMI !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
INKA
  • INKA
  • 06.09.2012 22:04

@Krzysiek Grabski
PiS musi być zdelegalizowany by naród polski wreszcie zaczął żyć normalnie w swoim kraju .PiS to nie jest partia ,to jest sekta stworzona tylko i wyłącznie dlatego aby nam Polsce wszędzie szkodzić .Chcą abyśmy byli skłóceni ze wszystkimi sąsiadami i się żarli między sobą !
Jarosław Kaczyński wraz z ;Gazetą Polską (jest akurat odwrotnie bo jest antypolska i wrogo nastawiona do Polski ), Radiem Maryja ( dla zmyłki tak się nazwali a w rzeczywistości Rydzyk skłócił nas katolików i jątrzy , podburza Polaków na polaków ),PiS ;wiadomo to jest stwór anty systemowy , anty polski , wrogi do nas rodowitych Polaków. Jarosław Kaczyński przez przypadek stał się naszym , polskim obywatelem gdyż na nasze nieszczęście w Polsce się urodził a jego rodzina w zagadkowy sposób dostała obywatelstwo polskie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 06.09.2012 21:14

@Roman Koźmiński-To na tym komuchowym forum rutynowe działanie , atawizm PO tatusiach komuchach(cenzorach). Proponuję olać to towarzystwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mike
  • mike
  • 06.09.2012 10:51

@Alleluja i do budy - nie twierdzę że polska mlekiem i miodem opływała ale wskaż mi chociaż jeden atut przemawiający za dalszym rządzeniem PO.
owszem, dzisiejszy PiS to niejednokrotnie chora od środka partia pieniaczy ale za pryczyną kilku wyłącznie osób którzy dzielą się swoimi przemyśleniami niczym wróżbici ale przyznasz pewnie jedno: kilka parszywych afer zostało wyjawionych a że nie wyjaśnionych? cóż może za wcześnie i własnie w odpowiednim dla rządzących czasie zmieniła się opcja polityczna.