Facebook Google+ Twitter

Rostowski pierwszy na dywaniku u premiera

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-30 11:13

W kancelarii premiera trwają konsultacje szefa rządu z ministrami w sprawie oszczędności w resortach. Jako pierwszy na spotkanie z Donaldem Tuskiem przybył minister finansów Jacek Rostowski. To właśnie jego resort razem z kancelarią premiera opracują plan oszczędnościowy.

Jako druga z premierem spotka się minister edukacji, Katarzyna Hall. Do Kancelarii przybył też minister spraw wewnętrznych i administracji, Grzegorz Schetyna.

Konsultacje potrwają dwa dni, a jutro po ich zakończeniu premier ma szczegółowo poinformować o cięciach w resortach.

Już wcześniej Donald Tusk zobowiązał ministrów, by przygotowali plany oszczędności na łączną sumę 17 miliardów złotych. Jest to 10 procent wydatków założonych na pierwsze półrocze.

Spotkania z poszczególnymi ministrami mają trwać godzinę. Dziś pojawią się ci szefowie resortów, którzy mają już plany cięć, a jutro ci, którzy potrzebują nieco więcej czasu.

Donald Tusk mówił, że jego rządowi już udało się znaleźć 3 miliardów oszczędności. Zapewniał, że cięcia nie będą dotyczyły zwykłych obywateli. Na pewno nie zabraknie pieniędzy dla emerytów i rencistów, a także na ochronę zdrowia.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie można się dziwić...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.