Facebook Google+ Twitter

Rostowski wybroniony

Gorący bój o Rostowskiego mógł dziś skończyć się odejściem ministra z urzędu, ale nic takiego się nie stało. Rostowski nadal pełni funkcję ministra finansów.

 / Fot. Strona Ministerstwa Finansów''Świat przechodzi najostrzejszy kryzys gospodarczy od drugiej wojny światowej. Są nim dotknięte wszystkie kraje, także Polska. Jednak wyniki gospodarcze Polski są znacznie lepsze niż innych krajów europejskich i wielu krajów świata. Mimo tego, właśnie teraz PiS składa wniosek o wotum nieufności dla ministra finansów. Trudno z właściwą dla tego miejsca powagą ustosunkować się do tezy PiS, że Polska osiąga najlepsze wyniki w Europie, dlatego że rząd prowadzi błędną politykę'' - mówił dziś Rostowski. Była to odpowiedź na wnioski opozycji o wotum nieufności dla Rostowskiego.

Swojego ministra bronił też Donald Tusk, który był obecny na posiedzeniu Sejmu.
''Gdybyśmy mieli poczucie, że sprawy finansów publicznych i gospodarki są w rękach ludzi niesprawdzających się, to nie czekalibyśmy ani chwili na wotum nieufności ze strony opozycji, tylko w dobrze podjętym interesie publicznym i własnym szukalibyśmy innych ludzi'' - argumentował, a wtórował mu przewodniczący Klubu PO Zbigniew Chlebowski, porównując polityków PiS do szamanów, którzy modlą się o to by kryzys przybierał na sile.

Metaforycznych epitetów nie zabrakło również po stronie opozycji:
''Cały rząd koncentruje się na tworzeniu dobrego wizerunku. Pan minister finansów także tak postępuje; jego błędy mają poważniejsze konsekwencje. Działania jego resortu, dezorganizowanie wydatkowania środków publicznych - dezorganizują również prace innych ministerstw '' - tak komentowała politykę rządu Aleksandra Natalii- Świat.

I choć o odwołanie Rostowskiego walczy też lewica, nie udało się przeforsować wotum nieufności dla ministra.

Źródło: Rzeczpospolita

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.