Facebook Google+ Twitter

Rosyjscy dyplomaci z wyrokiem śmierci. Uda się ich uwolnić?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-06-22 09:14

Terroryści wydali wyrok na czterech rosyjskich dyplomatów uprowadzonych na początku czerwca w Iraku.

Rosjanie zostali porwani przez związaną z Al-Kaidą grupę, gdyż spełniła ich żądań wycofania swych wojsk z Czeczenii. O wyroku śmierci mówi zamieszczone dziś w internecie oświadczenie przypisywane porywaczom.

Agencja Associated Press, która wcześniej poinformowała o śmierci Rosjan, później to sprostowała. Tłumaczy, że nagłówek oświadczenia głosi, iż wyrok śmierci już wykonano, podczas gdy w treści komunikatu jest tylko mowa o decyzji w sprawie jego wykonania.

Z czwartkowego komunikatu wynika, że wydano wyrok na dyplomatów, gdyż Moskwa "nie przywiązuje wagi do życia swych obywateli, chcąc jedynie uwolnienia (porwanych), podczas gdy (w Czeczenii) nadal prowadzi wojnę z islamem i muzułmanami".

- Wypełniono boskie prawo przeciw rosyjskim dyplomatom - brzmiał nagłówek do oświadczenia. Dalej napisano, iż po tym, jak dano w poniedziałek rosyjskim władzom 48 godzin na spełnienie żądań, nie otrzymano odpowiedzi i "Rada Zgromadzenia Mudżahedinów zdecydowała się wykonać wyroki śmierci".

Przewodniczący izby wyższej rosyjskiego parlamentu - Rady Federacji - Siergiej Mironow powiedział, że nie ustają wysiłki w celu uwolnienia czterech Rosjan uprowadzonych w Iraku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.