Facebook Google+ Twitter

Rosyjscy kibole szykują najazd na Warszawę!

Do Polski wybiera się duża grupa rosyjskich pseudokibiców, którzy mają na celu zrobienie zadymy w Warszawie. Tak przynajmniej informuje rosyjski dziennik "Kommiersant", który cytuje portal tvnwarszawa.pl.

 / Fot. PAP/EPA"O ile wiem, podstawowa część naszych bojowników wybiera się do Warszawy na sobotę. Wśród nich jest kilkuset poważnych chłopców" donosi rozmówca rosyjskiej gazety.

"Kommiersant" informuje, że rosyjscy kibice zapowiadają lokalne bójki w stolicy Polski, ale wybryki na większą skalę są jednak zdaniem dziennika wykluczone.

Jeden z informatorów "Kommiersanta" mówi, że "ugrupowania wokółfutbolowe" organizują ustawki, czyli miejsca, w których dochodzi do bójek. Ponadto dodaje, że z Polakami nie umawiają się, ponieważ do walki używają oni butelek, kastetów i innych akcesoriów, które posiadają. Natomiast rosyjscy kibice nie uciekają sie do takich praktyk, cytuje dziennik kibica moskiewskiego Spartaka - Denisa.

"Spotkania prawdopodobnie odbędą się na peryferiach bez wcześniejszych uzgodnień, gdyż miasto jest nieduże, a policji wiele" kończy Denis, o czym możemy przeczytać w serwisie tvnwarszawa.pl.

"Kommiersant" donosi także "choć prezydent Władimir Putin oficjalnie wyraził wobec polskiego kolegi swoje zatroskanie w związku z masowymi bójkami w Warszawie, to jednak, zdaniem kibica Spartaka, w napadach na Rosjan nie należy doszukiwać się politycznego kontekstu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

kibol1
  • kibol1
  • 16.06.2012 17:57

roman kożmiński mózgownicę uruchomił. od razu głupot na wypisywał. zjeżdzaj dziadku od tego baru.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
  • czyt
  • 16.06.2012 14:05

Wink- nie zastanawiał sie pan dlaczego 11 listopada to Niemcy przyjechali organizować nam marsze a teraz Rosjanie? Nie przeszkadza panu ta wędrówka ludów przez Polskę? Czy w pańskim domu też takie marsze się odbywają, pozwala pan sąsiadom na przestawianie mebli?
Roman Kożmiński- myslę, że na baczność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do rk: - co to sorki za głupoty? (Bo naprawdę inaczej tego nazwać nie można...) Mnie tam marsz Rosjan w niczym nie wadził, a afery żadnej by nie było gdyby nie długofalowe nakręcanie nienawiści do naszych braci Słowian przez pana, który na Euro na wszelki wypadek wziął wolne żeby nie było na niego... (No i gdyby nie media ale o tym już pisałem).

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wink- popieram pana opinie.
Mirek - zobaczymy co z tego wyniknie, ale myślę, że nic dobrego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Mirek K
Wspomaga Pan TVN?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 15.06.2012 23:37

Z wypowiedzi Tuska dla radia ZET ,wynika że Putin ,odgrażał się podczas rozmowy telefonicznej .... jadą hordy Rosjan do Polski i że nie ręczy za nich! Jeżeli Polacy zaczną, to będą się mścić! Jak to rozumieć ? Czy Putin grozi otwartym konfliktem międzynarodowym!? Szuka nieszczęścia w Polsce ?.... to są bezczelne grożby przy otwartej kurtynie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

I znowu TVN już podjudza, a potem będzie relacjonować i organizować konferencje na temat agresji w Polsce...

Komentarz został ukrytyrozwiń
paparazi
  • paparazi
  • 15.06.2012 12:00

nastepny dziennikarzyna z gilem pod nosem bierze sie za podjudzanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tego samego rosyjskiego źródła:
<<Przechodząc po Krakowskim Przedmieściu - głównej ulicy starej części Warszawy, na której znajduje się hotel reprezentacji Rosji, korespondenci zobaczyli tylko jednego polskiego kibica w czerwonym szaliku. Zapewniał, że rosyjscy fani nie mają się czego bać. "Nie zapominajcie, że w tym czasie, kiedy wy będziecie grać w Warszawie z Grekami, nas czeka mecz śmierci we Wrocławiu. Cały aktyw [...] pojedzie tam. Tak że to Czesi, a nie wy powinni się obawiać."
Pięciu młodych kibiców z Sankt-Petersburga, obserwujących trening reprezentacji Rosji, potwierdza słowa Polaka. "Przed grą z Polską na nas też napadli, ale następnego dnia poszliśmy do strefy fana z rosyjskimi atrybutami i spokojnie obejrzeliśmy mecz" - mówi Matwej>>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.