Facebook Google+ Twitter

Rosyjscy kierowcy zapłacą za spowodowanie korków ulicznych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-27 11:20

Kierowcom, odpowiedzialnym za spowodowanie czwatkowych korków ulicznych w Moskwie, grożą poważne kary. Miejskie przedsiębiorstwo komunikacyjne zapowiedziało skierowanie pozwów do sądu pozwy wobec właścicieli aut którzy w czwartek zatarasowali jedną z głównych ulic rosyjskiej stolicy.

Gazeta "Kommiersant" poinformowała, że na ulicy Sadowoje Kalco, okrążającej centrum, trolejbusy utknęły w 6 godzinnym korku. Miejskie władze obarczają winą kierowców, którzy zaparkowali auta bezpośrednio na jezdni - pod przewodami trakcji trolejbusowej. Tymczasem dziennik "Komsomolskaja Prawda" przytacza opinię Stowarzyszenia Obrony Prawnej Kierowców, że winne są władze Moskwy które nie radzą sobie ze sprzątaniem śniegu z ulic. Ogromne zaspy uniemożliwiają prawidłowe parkowanie pojazdów. Urząd miasta tłumaczy, że śnieg jest wywożony całodobowo.

W czwartek z powodu korków nie zdążył na samolot do Warszawy metropolita Hilarion. Zwierzchnik cerkiewnej dyplomacji jechał na lotnisko 4 i pół godziny. Moskiewskie korki są tak uciążliwe, że wiele osób - nawet bardzo znanych - woli jeździć metrem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.