Facebook Google+ Twitter

Rosyjscy politolodzy są ostrożni w ocenach Obamy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-21 11:55

W komentarzach, które pojawiły się w moskiewskich mediach, po inauguracji w Waszyngtonie, politolodzy zwracają uwagę na wiele niewiadomych, które wiążą się z prezydenturą Obamy. Najważniejszą z nich jest to, czy Rosja zyska czy straci na zmianie administracji Waszyngtonu. "Na to pytanie nie ma na razie odpowiedzi." - zauważają dziennikarze.

Rosyjskie media wskazują, że podstawowym zadaniem nowego amerykańskiego prezydenta będzie walka z kryzysem gospodarczym. Zaznaczają też, że zamierza on zmienić kierunek amerykańskiej polityki wobec Bliskiego Wschodu i jak najszybciej wycofać wojska z Iraku i Afganistanu.

Moskiewscy komentatorzy zwracają uwagę na brak słów dotyczących Rosji w przemówieniu inauguracyjnym Obamy. Zastanawiają się, jak rozumieć jego stwierdzenie, że USA będzie tak, jak dotąd współpracować z sojusznikami i walczyć z wrogami. Według dziennikarzy, nie wiadomo, do której grupy nowy amerykański prezydent zalicza Rosję.

Także kremlowskie władze nie wypowiadają się jednoznacznie o Baracku Obamie. Co do jego poprzednika nie było wątpliwości - George'a W. Busha określano jako tego, który chce podciąć skrzydła podnoszącej się z kryzysu Rosji. Kreml nie wie, jak osądzać uśmiechniętego Baracka Obamę, który nie wygląda jak zły imperialista - piszą komentatorzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.