Facebook Google+ Twitter

Rosyjscy śledczy podali nazwisko Czeczena oskarżanego o zabójstwo Politkowskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-12 20:19

Rosyjscy śledczy po raz pierwszy podali nazwisko prawdopodobnego zabójcy opozycyjnej dziennikarki Anny Politkowskiej. Poinformowali jednocześnie, że za przebywającym w ukryciu 34-letnim mieszkańcem Czeczenii Rustamem Machmudowem rozesłany został międzynarodowy list gończy.

Dotychczas w związku z zabójstwem Politowskiej zatrzymanych zostało 9 osób, w tym 3 braci głównego podejrzanego. Ostatnio 2 osoby zostały wypuszczone na wolność z zakazem opuszczania miejsca zamieszkania. Zdaniem śledczych, mają mniejszy udział w zamordowaniu dziennikarki. Prokuratura Generalna zamierza sprawdzić, czy dwaj podejrzani zostali wypuszczeni na wolność zgodnie z prawem.

Anna Politowska - dziennikarka i obrończyni praw człowieka pisała o okrucieństwach wojny w Czeczenii. Nie szczędziła słów krytyki pod adresem rosyjskich władz i Władimira Putina. Została zastrzelona w październiku 2006 roku na klatce schodowej bloku, w którym mieszkała. Koledzy dziennikarki przypuszczają, że podejrzany o zabójstwo jest już za granicą.

w.pac/jurczynski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.