Facebook Google+ Twitter

Rosyjscy żołnierze zgubili rakietę na Krymie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-05 18:16

Ukraińska straż graniczna znalazła na jednej z plaż Krymu wojskową rakietę. Jak się później okazało zgubili ją rosyjscy żołnierze stacjonujący na półwyspie.

Funkcjonariusze straży granicznej początkowo nie wiedzieli, z jakiego rodzaju bronią mają do czynienia. Później okazało się, że jest to eksperymentalna rakieta wykorzystywana w wyrzutniach montowanych na statkach i stosowana do niszczenia celów nawodnych i powietrznych. Ponieważ ukraińscy wojskowi poinformowali, że w tym czasie nie prowadzili ćwiczeń wojskowych, strażnicy zwrócili się do rosyjskiej floty czarnomorskiej, która przyznała, że rzeczywiście jej żołnierze „zgubili" rakietę.

Rosjanie stacjonują w Sewastopolu na Krymie. Zgodnie z zawartym przez Moskwę i Kijów porozumieniem, bazy mają zostać zlikwidowane do 2017 roku. Prorosyjskie siły polityczne opowiadają się za odłożeniem tego terminu, a Komunistyczna Partia Ukrainy rozpoczęła nawet zbieranie podpisów pod petycją o pozostawienie rosyjskiej floty czarnomorskiej na zawsze. Komuniści twierdzą, że tylko ona obroni Krym przed utworzeniem tam baz NATO i „wciągnięciem" Ukrainy do Sojuszu.


IAR/pogorzelski/kijów/jurczynski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.