Facebook Google+ Twitter

Rosyjska gazeta: W Miednoje pochowano najwyżej 300 Polaków

"Komsomolskaja Prawda" neguje zbrodnią katyńską. Według gazety Rosja odpowiada za śmierć 1803 Polaków, zamiast ponad 22 tys.

 / Fot. Bundesarchiv, Bild 183-B23992 / CC-BY-SA [CC-BY-SA-3.0-de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en)], undefinedRosyjska gazeta "Komsomolskaja Prawda" twierdzi, że NKWD nie zabiło 22,5 tys. Polaków. Według dziennikarzy Rosja ponosi odpowiedzialność za śmierć niecałych 10 proc. z nich.

Na czym opiera się takie założenie? Dziennik powołuje się na wyniki ekshumacji z 2013 r. We Włodzimierzu Wołyńskim przebadać miano zbiorową mogiłę z czasów II wojny światowej. Znaleziono tam rzekomo szczątki dwóch polskich policjantów, którzy mieli być pochowani w Miednoje. Gazeta twierdzi, że w Miednoje leży co najwyżej 300 Polaków z obozu w Ostaszkowie. Reszta to radzieccy zdrajcy i czerwonoarmiści, którzy zmarli w szpitalach polowych - przywołuje "rewelacje" dziennika TVN24.

Profesor Wojciech Materski, członek Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych uważa, że tego typu publikacje są wyrazem polityki władz rosyjskich wobec Polski. Artykuły negujące odpowiedzialność Rosji pojawiają się regularnie. Interwencje nie przynoszą skutku, bo Rosjanie powołując się na wolność słowa tłumaczą, że nie mogą zabronić wyrażania opinii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

@Artur Hampel
Rzeczywiście, nieprzyjemny i mało rzeczowy artykuł. Najgorzej brzmi ostatni akapit, o tym jakoby Gorbaczow sfałszował historię na niekorzyść dobrego wujaszka Stalina, ludzi radzieckich i ich wielkiej Rosji.

Dla równowagi jednak:

http://www.idd.mid.ru/inf/inf_01.html

To chyba trochę wyższy szczebel niż jedna z gazet codziennych?

A także:

http://www.jednodniowka.pl/news.php?readmore=480

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zmienia to jednak postaci rzeczy. Nie warto się tym obecnie przejmować. Stare komunistyczne zagrywki i granie na emocjach. Olać to

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorzu!!! No to się przekonaj raz jeszcze zanim zaczniesz mówić, że coś jest fałszymym doniesieniem

Źródło. Jakoś sam sobie poradziłem z jego znalezieniem - http://chel.kp.ru/daily/26205/3090816/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na W24 "jedzie" ruską agenturą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rosyjska prasa niczego takiego nie wypisuje. Przekonałem się już wiele razy, że to fałszywe alarmy. Niech ktoś wreszcie zacznie podawać dokładnie źródła tego, co cytuje, albo jeszcze lepiej, niech prawo prasowe zacznie do tego zobowiązywać. Na razie rzeczywiście szkoda czasu, by się odnosić do kwiatków rosnących w czyjejś głowie na zamówienie walki o panowanie nad całą Europą. Autor powyższej depeszy, powielającej rzekome podłe rewelacje, miewał już lepsze chwile...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie warto odnosić się w sposób emocjonalny do tego, co wypisuje rosyjska prasa i paplają rosyjskie media. O takie właśnie wywołanie emocji chodzi rosyjskim władzom.

To nie tyle element propagandy, co prowokacja. Należy do tych "rewelacji" podejść z wyjątkowym spokojem i dystansem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.