Facebook Google+ Twitter

Rosyjska historyk: NKWD w Katyniu nie było

Natalia Narocznicka, rosyjska historyk, twierdzi, że w Polsce były pierwowzory obozów koncentracyjnych, a za Katyń wcale nie jest odpowiedzialne NKWD.

 / Fot. screenNarocznicka jest członkiem utworzonej przez Dmitrija Miedwiediewa komisji ds. przeciwdziałania fałszowaniu historii. W "Komsomolskiej Prawdzie" dziś ukazał się kontrowersyjny wywiad, w którym prezentuje ona rosyjską wersję historii.

Twierdzi, że istnieją dokumenty, które mówią, że ówczesny minister spraw zagranicznych Józef Beck od 1 marca 1939 r. prowadził tajne rozmowy z Hitlerem i oferował pomoc w agresji na ZSRR. Natomiast Sowieci w ostatnich latach przed wojną, starali się zawrzeć sojusz z Zachodem przeciw Hitlerowi. Nic jednak z tego nie wyszło, bo alianci zdradzili. Na konferencji monachijskiej, jesienią 1938 r., Chamberlain i Daladier oddali III Rzeszy Czechosłowację i tym samym skierowali agresję na wschód.

Co ciekawe, Narocznicka uważa, że tereny wschodniej Polski, które od wieków do nas należały, zostały przestępczo odebrane Rosji Radzieckiej przez Józefa Piłsudskiego w wojnie z 1920 r. Dziwi się, że o tym się nie mówi, a odzyskanie tych „historycznych ziem państwa rosyjskiego" dzięki paktowi Ribbentrop-Mołotow jest określane jako przestępstwo.

Rosyjska historyk ma też pretensje do Polaków za to, że ciągle przypominamy o zbrodni w Katyniu, choć Borys Jelcyn za nią przeprosił. Sama zbrodnia nadal rzekomo nie została wyjaśniona, a NKWD wcale nie miała w niej czynnego udziału.

Narocznicka zarzuca Polsce, że w czasie wojny bolszewickiej, w naszym kraju powstały prototypy obozów koncentracyjnych, w których zginęło setki tysiące żołnierzy radzieckich. Gdzie dokładnie? Nie podaje.

Na koniec podkreśla, że Polacy i Rosjanie powinny patrzeć w przyszłość i sobie nawzajem wybaczyć „w końcu jesteśmy chrześcijanami!”.

Źródło:Komsomolskaja Prawda

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Znamienityj akademik Natalia..he..he...Jacy uczeni, takie teorie..
To celowa rosyjska polityka. Obrzucac kłamstwem, licząc że zawsze tam sie cos w swiadomości przyklei.
U nich historia to jak glina.Wszystko mozna ulepić. Nawet wywołany celowo z nakazu Stalina wielki głod na Ukrainie (konfiskata wszystkich plonów i ziarna) okazał sie być-wg najnowszych odkryc historykow rosyjskich- naturalnym zjawiskiem. "bo przeciez inne narody ZSRR tez miały biedę. Tpfuj !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co Polacy mają wybaczać te jej bzdury?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.