Facebook Google+ Twitter

Rosyjska odpowiedź na polską rezolucję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-23 19:32

Rosyjska Duma może w piątek przyjąć rezolucją będącą odpowiedzią na uchwalę polskiego Sejmu w sprawie radzieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku. Podczas posiedzenia izby niższej rosyjskiego parlamentu komunistyczny deputowany Anatolij Łokoć zaproponował udzielenia odpowiedzi na uchwałę, która - jego zdaniem - ma "antyrosyjski charakter".

Deputowany Łokoć opowiedział się za tym by polecić Komitetowi do Spraw Międzynarodowych Dumy przygotowanie odpowiedniej rezolucji i włączenia tej kwestii na piątkowe posiedzenie izby niższej parlamentu. Komunistycznego deputowanego poparł prowadzący obrady Oleg Morozow, wiceprzewodniczący Dumy z ramienia prorządowej partii Jedna Rosja, który polecił przygotowanie odpowiedniego projektu rezolucji.

Tymczasem Konstantin Kosaczow, przewodniczący Komitetu Do Spraw Międzynarodowych Dumy, który również skrytykował uchwałę Sejmu wypowiedział się przeciwko przyjmowaniu rezolucji. "Jeśli stawimy sobie cel przerwanie kręgu wzajemnych pretensji to ktoś powinien określić drogę do pojednania" - powiedział Kosaczow, dodając, że tak właśnie postąpił premier Władimir Putin w trakcie wizyty w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.