Facebook Google+ Twitter

Rosyjska prasa: Jelcyn symbolem wolności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-23 10:59

Dziś mija rok od śmierci byłego prezydenta Rosji. Z najwyższymi honorami odsłonięto na moskiewskim Cmentarzu Nowodiewiczym pomnik Borysa Jelcyna.W uroczystościach - oprócz najbliższej rodziny - wzięli udział znani rosyjscy politycy, w tym prezydent Władimir Putin i prezydent-elekt Dmitrij Miedwiediew oraz zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi metropolita Aleksiej Drugi.

Rosyjska prasa pisze, że Borys Jelcyn był symbolem wolności. Dziennik "Izwiestia" pisze, że Jelcyn był człowiekiem, któremu ludzie wierzyli, i którego jednocześnie krytykowali. Według gazety, były prezydent wzbudzał wiele emocji - jedni mówili o nim z zachwytem inni z nienawiścią. „Niewątpliwie był on liderem i symbolem nowej Rosji" - pisze dziennik.

Dziś na Cmentarzu Nowodiewiczym w Moskwie, gdzie pochowano Borysa Jelcyna zostanie odsłonięty pomnik. Wdowa po pierwszym prezydencie Rosji Naina Jelcyn w wywiadzie dla „Komsomolskiej Prawdy" zwraca uwagę, że będzie on nietypowy. Mogiłę Jelcyna przykryje wykonana z marmuru flaga Rosji. Naina Jelcyn mówi, ze po odsłonięciu pomnika rodzina zbierze się w podmoskiewskiej rezydencji Jelcynów w miejscowości Barwicha.
- Będziemy wspominać radosne momenty z życia Borysa Jelcyna, który był optymistą - mówi Naina Jelcyn.

W. Pac, Moskwa/IAR/to/zr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.