Facebook Google+ Twitter

Rosyjska prasa krytykuje uchwałę polskiego Sejmu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-24 09:54

Rosyjskie gazety krytykują wczorajszą uchwałę polskiego Sejmu w rocznicę 17 września 1939. Posłowie podkreślili, że przez pakt Ribbetrop-Mołotow "dokonano IV rozbioru Polski", a Katyń był zbrodnia wojenną o "znamionach ludobójstwa".

Według niemieckiego politologa Aleksandra Rahra, którego artykuł zamieściła "Komsomolsjaja Prawda", uchawała to "próba przekonania świata, że Polska jest ofiarą rosyjskiej polityki". Rahr stwierdza, że swoją decyzją Sejm zignorował gest przyjaźni, uczyniony przez rosyjskiego premiera w Gdańsku 1 września. Z kolei "Rossijskaja Gazeta" pisze, że po wizycie Putina w Polsce wydawało się, że antyrosyjskie nastroje w Polsce zaczęły odchodzić w przeszłość. Zdaniem gazety rezygnacja Stanów Zjednoczonych z rozmieszczenia tarczy antyrakietowej w Polsce, ponownie wzmocniła antagonizm na linii Warszawa - Moskwa.

"Niezawisimaja Gazeta" pisze, że uchwała polskiego Sejmu jest dyskusyjna ale "na konstruktywnej krytyce jej spornych elementów" można zbudować fundament pojednania i "zakończyć anachroniczne i niepotrzebne kłótnie". Gazeta pisze, że rosyjskie władze gdyby im na tym zależało, mogły podejść ze zrozumieniem do polskiego punktu widzenia. - Oni tego nie zrobili. A to oznacza, że wiosną przyszłego roku w związku z 70 rocznicą rozstrzelania polskich oficerów w Katyniu my powrócimy do starej polemiki głuchego z głuchym - pisze "Niezawisimaja Gazeta".

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Rosja Katyń


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nazywajmy rzeczy po imieniu! Nie bójmy się mówić nieraz gorzkiej i niezręcznej dla "niektórych" prawdy! Przytakiwanie na rosyjskie ataki wiążą się z akceptacją ich sfałszowanej wersji historii... Czas skończyć z komunistyczną obłudą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.